kronika policyjna

Kradzież z włamaniem
22 września 2016 roku w Olkuszu przy ul. Juliana Tuwima, nieustalony do chwili obecnej sprawca po uprzednim otwarciu zamka w drzwiach wejściowych, dostał się do wnętrza mieszkania i skradł srebrną biżuterię oraz pieniądze. Wartość strat właścicielka oszacowała na kwotę 1100 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

 

Uszkodzenie pojazdu
Nieustalony do chwili obecnej sprawca w Olkuszu przy ulicy Mikołaja Reja dokonał zniszczenia audi A3. Do zdarzenia doszło 21 września 2016 roku poprzez pomalowanie karoserii samochodu. Kodeks karny za uszkodzenie mienia przewiduje kare pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień
21 września około godziny 0.40 w Olkuszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Fiat Panda. Jak się okazało 27-letni mężczyzna, jechał swoim autem pomimo decyzji Starosty Powiatowego w Olkuszu o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

25 września około godz. 13:30 Oficer Dyżurny w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Chełm w rejonie kompleksu leśnego znaleziono niewybuch o długości 30 cm i średnicy 10 cm. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli pocisk pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Powiadomiono patrol minerski z Desantowo-Szturmowej w Krakowie. Pocisk zabezpieczono do czasu przybycia grupy saperów. W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru olkuska Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot jak najszybciej należy powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997.

Olkusz. Kradzież portfela
Policjanci z komendy zajmują się sprawą kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi. Do zdarzenia doszło 27 września 2016 roku na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Właściciel – mieszkaniec Witeradowa, stracił dowód osobisty legitymację ubezpieczeniową oraz pieniądze.

Komunikat:
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Citroen C3.
Do zdarzenia doszło 26 września 2016 roku pomiędzy godzinami 13-15 na ulicy Krakowskie Przedmieście w Olkuszu. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z prowadzącą sprawę policjantką nr tel. 32-6478-235 lub 997.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
@PXTtttco robia radni iZBIGNIEW Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
@
@

Tylko w Ziobrze nadzieja, jeśli się za to nie weźmie stracę i do niego szacun. Póki co układ zamknięty działa jak działa, ale myślę, że jeśli i za reformę środowiska sędziowskiego zwanego przez nie samo- wyższą kastą się biorą, to jest nadzieja, że określenie „dobra zmiana” będzie zasadne.

PXT
PXT

Dla policji bardzo dobrym krokiem byłoby pozbyć się analfabetów i imbecyli mięśniowych, bo to podniosłoby ogólny autorytet, ale z kolei gdy to zrobi nie będzie komu robić na „pierwszej linii frontu”. Prokuratorzy zaś najchętniej bądź niechętnie w zależności od uczciwości ale nałogowo umarzają wyskoki swoich imbecyli, no bo przecież sami nie mają ochoty nikogo lać po pyskach bo nie po to się uczyli na studiach, więc wolą siedzieć w biurach i prukać w fotele. Kasa wszak i tak ląduje na ich kontach bez względu na wyniki i autorytet.

ttt
ttt

[quote name=”Kradzież z włamaniem”] nieustalony do chwili obecnej sprawca po uprzednim otwarciu zamka w drzwiach wejściowych, dostał się do wnętrza mieszkania.[/quote]– Włamania dokonał idiota, dość wątłej budowy ciała, trzeźwy, IQ 96. – Jak do tego doszedłeś, Sherlocku?– To oczywiste, mój drogi Watsonie. Gorylica Koko – IQ 95 – zawsze otwiera wrota, nim wejdzie do swojej klatki. Ponieważ sprawca także najpierw otworzył zamek w drzwiach wejściowych, a dopiero później wkroczył do wnętrza, wnioskuję iż dysponuje zbliżonym poziomem intelektu. Trzeźwy i rachityczny – pomimo, że jest tylko punkt lepszy od małpy, miał dość przytomności umysłu, by ocenić swoje możliwości i nie próbować… Czytaj więcej »

co robia radni i
co robia radni i

urzednicy z Wolbromia skoro ludzie maja problemy z zaparkowaniem pod swoim miejscem zamieszkania.Wiadomo ze drogi i znaki urzednik nakazuje ,

ZBIGNIEW
ZBIGNIEW

[quote name=”Michał G.”]Emeryt Słowik jeszcze działa,bo kolesia wspólnego Dariusza pijanego jego dostawczakiem odwożą pod samą klatkę mundurowi i za nimi jedzie radiowóz.[/quote]
Mam pytanie czy ten emeryt Mili-Poli Słowik to nie jest czasem zięciem tego wielkiego społecznika typu smolnych rączek Grzanki.

Michał G.
Michał G.

Emeryt Słowik jeszcze działa,bo kolesia wspólnego Dariusza pijanego jego dostawczakiem odwożą pod samą klatkę mundurowi i za nimi jedzie radiowóz.