słowik foto grupowe

Artykuł sponsorowany
Na takie dni czeka się bardzo długo, a gdy już nadchodzą, to warto o nich głośno mówić. Jeszcze do niedawna raczej nikt nie zakładał, że 8-letni piłkarze z Olkusza jak równy z równym będą grali z najlepszymi drużynami w kraju. A jednak! Słowik spełni marzenia i w Ogólnopolskim Turnieju MAX-TRANS CUP, którego jest organizatorem, w jednej grupie zmierzy się z FC Barceloną!

 Escola Varsovia, Zagłębie Lubin, Jaguar Gdańsk, Raków Częstochowa, AS Progres Kraków oraz OKS Słowik Olkusz – to skład grupy A, która w najbliższą sobotę na Czarnej Górze o godz. 9:30 rozpocznie zmagania o Puchar Prezesa Firmy MAX-TRANS. – Jestem wdzięczny ludziom pracującym na rzecz Słowika, bowiem wspólnie doprowadziliśmy do imprezy, która do naszego miasta ściągnie najlepsze polskie zespoły z rocznika 2008. Duma rozpiera, że w tak elitarnym gronie znalazł się nasz Słowik – zaznacza Andrzej Maksymowicz, właściciel MAX-TRANS-u i zarazem sponsor strategiczny OKS-u.

Faworytem grupy, jak i pewnie całego turnieju będzie Escola, czyli oficjalna akademia piłkarska hiszpańskiej FC Barcelony, szkoląca w Warszawie najlepszych młodych piłkarzy nie tylko ze stolicy. Silny powinien być także gdański Jaguar, ale nie można także zapominać o Zagłębiu Lubin. Wśród tak uznanych piłkarskich marek, Słowik wcale jednak nie musi być dostarczycielem punktów. Pokazał to choćby turniej eliminacyjny, w którym podopieczni Macieja Mroza ani razu nie przegrali. Co więcej, wygrali grupę po drodze pokonując Rozwój Katowice, Skrę Częstochowa oraz Cracovię.

– To będzie prawdziwe piłkarskie święto, na które czekaliśmy sześć długich lat. Z każdym rokiem wyglądamy coraz lepiej, a z naszymi drużynami muszą się liczyć nawet krajowi potentaci. Zespół z rocznika 2008 to ewenement. Chłopcy wygrali już kilka mocno obsadzonych turniejów, stawali również na podium także poza granicami naszego kraju. Nadszedł czas, aby i w Olkuszu poczuć smak wielkiej „małej piłki” – przekonuje prezes klubu, Dariusz Zielonka.

To weekendowe święto młodzieżowego futbolu potrwa przez dwa dni. W sobotę 1 października 18 ekip stanie do walki o jak najlepszą pozycję wyjściową przed drugim dniem zmagań. W trzech grupach (A, B i C) każdy zagra z każdym, a zwycięzca oraz zespoły z drugich miejsc w grupach wstępnych uzyskają awans do grupy „ZŁOTEJ” i między sobą rozstrzygną kwestię turniejowego triumfu. Zespoły z miejsc 3 i 4 w niedzielę rywalizować będą w tabelce „SREBRNEJ” o miejsca 6-12, a pozostałe drużyny w grupie „BRĄZOWEJ” powalczą o jak najlepszą lokatę w dolnych rejonach tabeli końcowej. W sumie przez dwa dni na Czarnej Górze rozegranych zostanie 90 spotkań – po 20 minut każde. W turnieju eliminacyjnym przy dwukrotnie mniejszej dawce grania padło aż 231 bramek. Czy tym razem przekroczymy magiczną barierę 500 goli?! Czas i przede wszystkim boisko pokażą. Pewne jest, że emocji nie zabraknie. Tak samo i kibiców, którzy za swoimi małymi gwiazdami przyjadą do Olkusza z całej Polski.

Najdalej na olkuski stadion ma zespół z Białegostoku. Jagiellonia to potentat jeśli chodzi o piłkarskie szkolenie młodzieży na północy Polski. Przyjazd do naszego miasta traktuje bardzo prestiżowo i liczy na jak najlepsze miejsce. Podium to plan minimum. „Jaga” zagra w grupie C, a jej rywalami będą: Wisła Kraków, Olympic Wrocław, AP Sanok, Skra Częstochowa i AP 21 Kraków.

Pozostała jeszcze grupa B, a w niej: Śląsk Wrocław, Cracovia, Górnik Zabrze, Varsovia, Beniaminek Krosno oraz Silent Dąbrowa Górnicza. Konia z rzędem temu, kto mimo przedturniejowych ocen i analiz wskaże głównego kandydata najpierw do awansu do grupy „ZŁOTEJ”, a później do turniejowego sukcesu.

– Taki problem, to żaden problem. Mamy pewność, że wygra najlepszy. Mocno wierzymy w nasz zespół, ale wiemy, że konkurencja jest niezwykle wymagająca. Jednak jeśli już grać o stawkę, to z najlepszymi. Takie lekcje są potrzebne – zarówno naszym graczom, jak i nam organizatorom – mówi Dariusz Zielonka.

Po sobotniej rywalizacji przyjdzie czas na chwilę oddechu, ale niedługą, bo już od rana w niedzielę kolejna porcja emocji i piłkarskich wrażeń. Zasady takie same jak dzień wcześniej – każdy z każdym po 20 minut bez zmiany stron. Za zwycięstwo przyznawane są trzy punkty, za remis jeden. Ci, którzy uzbierają najwięcej oczek odbiorą zasłużone gratulacje, ale z Olkusza nikt nie wyjedzie z pustymi rękami. Na wszystkie ekipy grające w finale zmagań MAX-TRANS CUP 2016 czekają pamiątkowe trofea oraz klubowe gadżety. Wszystko po to, aby wieść o olkuskim Słowiku rozeszła się po całej Polsce i by w przyszłości do naszego miasta hiszpańska Escola, Śląsk, Zagłębie czy Jaguar jeszcze z chęcią wróciły.

– Zapraszamy na stadion wszystkich: mieszkańców, rodziców, samorządowców i przedstawicieli sponsorów. Wspólnie dopingujmy naszych dzielnych piłkarzy i cieszmy się obecnością wśród nas tak wielu utalentowanych dzieci – kończy prezes Dariusz Zielonka.

Zakończenie turnieju oraz dekoracja najlepszych zespołów w niedzielę 2 października około godz. 15:30.

Harmonogram sobotnich meczów Słowika:
9:30 – Jaguar Gdańsk
10:36 – Raków Częstochowa
11:42 – Escola Barcelona Varsovia
13:00 – Zagłębie Lubin
14:06 – AS Progres Kraków

Finał Ogólnopolskiego Turnieju MAX-TRANS CUP 2016
1-2 października (sobota-niedziela) 9:30 – 15:30
Stadion OSW Czarna Góra, ul. 29-listopada

Organizator: Olkuski Klub Sportowy „Słowik”

Oficjalny Sponsor: Firma Handlowo-Usługowa MAX-TRANS
Pozostali sponsorzy: SUPERDREW, DWOREK, Hotel i Restauracja VICTORIA, BOLTECH Sp. z o.o., EKO, TORAL, JSW KOKS SA.

Współpraca: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Patron techniczny: Pablo Sport
Patron medialny: Przegląd Olkuski

finał maxtranscup

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bramkarz
Bramkarz
6 lat temu

Messi e Olkuszu 😛