kronika policyjna

Olkusz. Włamanie do samochodów
W sobotę na ulicy Kochanowskiego w Olkuszu włamano się do dwóch zapakowanych obok siebie pojazdów. Z bmw złodziej ukradł ładowarkę. Z kolei z poloneza skradziono panel radioodtwarzacza. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Kradzież telefonu
24 marca w busie relacji Kraków-Olkusz skradziono telefon komórkowy marki Samsung Galxy A-5. Właściciel telefonu, mieszkaniec Klucz, straty wycenił na kwotę 1200 złotych.

Chechło. Skradziono przęsła ogrodzeniowe
25 marca w Chechle nieustalony na chwilę obecną sprawca ukradł 9 sztuk przęseł ogrodzeniowych na szkodę mieszkańca tej miejscowości. Sprawą kradzieży zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach.

Stracił prawo jazdy za brawurę na drodze
Policjanci ruchu drogowego we wtorek 28 marca zatrzymali prawo jazdy motocykliście, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h. Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu, policjanci prowadzili kontrole prędkości. W pewnym momencie, tuż obok funkcjonariuszy, z dużą prędkością przejechał motocyklista. Kierujący suzuki został zatrzymany w Olkuszu. 26-latek w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał ponad 100 km/h. Za brawurę na drodze, policjanci zatrzymali motocykliście prawo jazdy. Mężczyzna został również ukarany mandatem karnym.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P X T
P X T
5 lat temu

[quote name=”xyz”]…Brawa dla policji, jednego drogowego pirata mniej.
.[/quote]
Brawa dla kierowcy karetki, pędzącemu kilka dni temu i dla ratowników medycznych z tej karetki gotowych na wszystko. Brawa dla ekspedientki, która grzecznie (chociaż nie musiała) wskazała regał w Biedronce, brawa dla malujących niedawno słupy od wysokiego napięcia minią z narażeniem życia. Brawa dla panów chyba z prywatnej firmy, którzy układali w zaprawie cementowej równiutko ciężkie krawężniki narażając swoje kręgosłupy na zwyrodnienie.

xyz
xyz
5 lat temu

Widziałem akcje z właścicielem kosiarki. Myślał że jest taki sprytny bo radiowóz go nie będzie gonił, a w Olkuszu zatrzymała go znana miejscowym „tajniacka” Skoda Superb i o ile dobrze widziałem Suzuki nie posiadało lub miało całkowicie podgiętą tablicę rejestracyjną.
Brawa dla policji, jednego drogowego pirata mniej.
Za jazdę bez uprawnień wprowadzić 5 lat bezwarunkowej odsiadki.

P X T
P X T
5 lat temu

Jestem bardzo gorącym zwolennikiem aby bardzo surowo karać motocyklistów wariatów, oczywiście po uprzednim przedstawieniu się takiemu karanemu z imienia nazwiska oraz stopnia służbowego już niekoniecznie, ale jak funkcjonariusz ma takie życzenie aby go dorzucić przed nazwiskiem- no problema..

pavv
pavv
5 lat temu

Co trzeba mieć za g* w głowie żeby ukraść ładowarkę czy bezużyteczny panel do radia?