Olkusz

Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku oświetlenie to standardowe „wyposażenie” każdej ulicy. Niestety, w wielu miastach i sołectwach nadal się miejsca, gdzie mieszkańcy mogą tylko o tym pomarzyć. Tak jest na przykład na ul. Krucza Góra w Olkuszu.

– Ciemno tu jak wiadomo gdzie. Chyba, że pada światło z prywatnych posesji. Ruch na ulicy jest teraz większy, bo sporo osób dojeżdża tędy do Mazańca. Niektórzy mieszkańcy z osiedla chodzą tędy na spacery. Ludzie mieszkają tu od lat, a lampy ulicznej nikt tutaj nie widział – z prostego powodu: ich tu po prostu nigdy nie było. A burmistrz przed wyborami obiecywał, że ulica zostanie oświetlona. No to kiedy? – zadzwonił do naszej redakcji olkuszanin.

Lamp na Kruczej Górze nie było i – co najgorsze – prędko nie będzie. Rozpoczęte inwestycje i pandemia – to główni winowajcy braku możliwości wykonania oświetlenia Kruczej Góry w najbliższym czasie.

– Na tę chwilę Gmina nie dysponuje gotowym projektem wykonania oświetlenia tej ulicy, dlatego nie jest możliwe określenie dokładnej liczby lamp. Niestety, budżet Gminy Olkusz jest bardzo mocno obciążony inwestycjami, na które uzyskaliśmy dofinansowanie i to właśnie te inwestycje mają priorytet w realizacji. Nie chcielibyśmy zwracać dofinansowań, mając rozpoczęte prace budowlane, dlatego nie mamy w tym zakresie większego wyboru. Sytuację dodatkowo komplikuje pandemia koronawirusa, której efektem są spadki w dochodach Gminy Olkusz. Tym bardziej musimy godzić zobowiązania finansowe wynikające z podpisanych już umów na realizację dużych zadań, z możliwością przystępowania do nowych inwestycji – taką odpowiedź otrzymaliśmy od rzecznika Urzędu Miasta i Gminy Olkusz Michała Latosa.

Na których ulicach jest jeszcze taka sytuacja? A może są miejsca, gdzie lampy są , ale w mocno ograniczonej liczbie? Piszcie na www.przeglad.olkuski.pl!

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
1 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
3 Autorzy komentarzy
bacakonkretKuba C Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
konkret
Udzielający się czytelnik
konkret

A park na Czarnej Górze oświetlony jak choinka lampami co 10 metrów. I pytam się komu? Wiewiórkom?

baca
baca

A dlaczego nie? Wiewiórki tak jak ludzie nie mogą żyć po ciemku. Gdyby nie oświetlenie to wiewiórki biegałyby po parku z czołówkami i dopiero by był cyrk.

Kuba C
Udzielający się czytelnik
Kuba C

Kwestia priorytetów … Pana Burmistrza. Pan rzecznik przedstawiał piękne plany na łamach PO. Niestety przyszły wybory… i zmieniły się również priorytety.

https://przeglad.olkuski.pl/sporo-znakow-zapytania-w-sprawie-kruczej-gory/

Wypada tylko zaprosić Pana Burmistrza wraz ze świtą do pamiątkowej fotografii….pod gwiazdami.