kupamieci baner

Od 17 kwietnia do 12 czerwca br. w Centrum Kultury MOK przy ul. Szpitalnej 32 oglądać można wystawę „Ku pamięci…” zorganizowaną z okazji 100. urodzin Tadeusza Kantora. Wystawa ta nie jedyny przejaw uczczenia jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX-wieku w naszym mieście. Spopularyzowaniu jego dokonań wśród młodzieży szkolnej służą również bezpłatne warsztaty, które odbędą się 3 i 10 czerwca. Poprowadzą je znawcy twórczości Tadeusza Kantora: prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr hab. Marek Pieniążek oraz malarz i pedagog Stanisław Wywioł.

W środę 3 czerwca o godz. 11.00 w pawilonie wystawienniczym Centrum Kultury dr hab. Marek Pieniążek wygłosi wykład pt. „Performance pamięci i wyobraźni: Tadeusza Kantora pisanie własnej biografii”. Tydzień później, 10 czerwca, również o godz. 11.00 w pawilonie CK odbędzie się spotkanie ze Stanisławem Wywiołem pt. „Odkrywamy tajemnice twórczości Tadeusza Kantora”. Zajęcia te adresowane są do uczniów gimnazjów i liceów oraz nauczycieli języka polskiego i przedmiotów artystycznych. Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczoną ilość miejsc organizatorzy serdecznie proszą o zgłaszanie grup i potwierdzanie uczestnictwa w warsztatach do 29 maja 2015 r.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 12 czerwca br. na finisaż wystawy „Ku pamięci…”. Na wystawę tą składają się dzieła plastyczne Tadeusza Kantora, eksponaty z założonego przez niego teatru Cricot 2, a także prace malarza Stanisława Wywioła, zainspirowanego twórczością Tadeusza Kantora. Specjalnie na tę okazję zostały wykonane instalacje nawiązujące do scenografii autora podziwianych przez cały świat dramatów, takich jak „Umarła klasa”, „Wielopole, Wielopole”, „Niech sczezną artyści”.

Wystawę można zwiedzić bezpłatnie do 12.06.2015 r., od poniedziałku do soboty. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Wystawienniczo-Muzealnym i Promocji Miasta i Gminy Olkusz, pod telefonem (32) 754 44 55 oraz na stronie internetowej MOK Olkusz w dziale Muzea. Serdecznie zapraszamy!

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze