amt zakonczenie 6

W dniu 16 maja 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego, odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji Akademii Młodego Technika. Celem tej innowacji pedagogicznej jest odkrywanie talentów oraz rozbudzanie zawodowych pasji. W drugiej edycji projektu uczestniczyło 52 młodych techników. Najmłodszym uczestnikiem był siedmioletni Emilek. Zajęcia w AMT miały formę warsztatów zajęć zawodowych, ponieważ na rynku pracy ważne są umiejętności. Z nowości tegorocznej edycji można wymienić tematyczne quizy prowadzone na e-platformie Moodle oraz kształcenie modułowe (podział na grupy początkujące i kontynuujące naukę na drugim roku). Hasłem przewodnim był „Pragmatyzm wszędobylski”. Struktura zajęć jest dostosowana do aktualnych potrzeb młodych adeptów nauki.

amt zakonczenie

Podczas 7 spotkań, które odbyły się od 11 października 2014 do 16 maja 2015, młodzi studenci świetnie sobie radzili.
W sposób profesjonalny udzielali pierwszej pomocy. Budowali roboty, które jeździły, chodziły, a w kolejnej edycji z pewnością będą latały. W obrazach 3D tworzyli obiekty, otwierające młodym konstruktorom drogę kariery w Hollywood. Z chirurgiczną precyzją przeprowadzali operacje na wołowym sercu. Umieją odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące makro i mikroświata.

amt zakonczenie 2

Podczas uroczystości Pani mgr inż. Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1 wręczyła dyplomy ukończenia AMT, nagrody za efektywną pracę na platformie Moodle oraz serdecznie zaprosiła uczestników gali na Główne Obchody Jubileuszu 115-lecia ZS Nr 1, które odbędą się w dniach 22-23 maja 2015 r.

 

Laureatami konkursu przeprowadzonego na Moodle zostali:
I miejsce – Barbara Rusinek
II miejsce – Michał Rusinek
III miejsce – Jakub Gregorczyk.

amt zakonczenie 3

Od 15 czerwca 2015 r. rozpoczną się zapisy na trzecią edycję AMT.
„Już tęsknimy do sobotnich poranków kolejnej, fascynującej przygody z nauką” – stwierdzili młodzi naukowcy. Nauka w Akademii to dobry start w przyszłość.
Inwestowanie w młodych techników naprawdę się opłaca. Koordynatorem AMT jest Pani mgr Wioletta Hudzińska.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

amt zakonczenie 1

amt zakonczenie 4

amt zakonczenie 5

amt zakonczenie 7

amt zakonczenie 8

amt zakonczenie 9

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze