tds-logo ok

Po raz drugi w tym roku szkolnym małopolskie szkoły mają szanse powalczyć o lepsze warunki do nauki dla swoich uczniów! Aż do 17 marca placówki mogą wziąć udział w wyzwaniach zespołowych programu Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy” i wygrać nagrody pieniężne o wartości do 9 000 zł.

Program Tesco dla Szkół od 12 lat wspiera polskie szkoły doposażając je w nowoczesny sprzęt multimedialny. W tym roku szkolnym – pod hasłem „Kulinarni Odkrywcy” – zachęca najmłodszych do praktycznego zainteresowania się zdrowym żywieniem. Badania zrealizowane dla Tesco dla Szkół przez Instytut Badawczy MillwardBrown wykazały, że dzieci, które nie radzą sobie w kuchni, w 70% przypadków sięgają po niezdrowe przekąski, by nasycić głód. Efekt to coraz większa liczba otyłych dzieci w Polsce. „Sposobem na przekonanie dziecka do spróbowania czegoś, za czym nie przepada, jest wspólne gotowanie. Jedzenie przygotowane samodzielnie nie tylko lepiej smakuje, ale przede wszystkim jest zdrowsze od jedzenia w fast foodach. Dodatkowo, dzięki eksperymentowaniu w kuchni dzieci uczą się, co jest zdrowe” – mówi Alicja Kalińska, dietetyk i doradca żywieniowy.

Jak przekonać najmłodszych do nauki gotowania? Najlepiej poprzez zabawę!

Zadanie i nagroda
Przed szkołami stoją do wyboru trzy proste zadania, które mogą wykonać w dowolnej kombinacji (jedno, dwa, lub wszystkie). Zadania są tak skonstruowane, by nauczyciele mogą wpleść je w zajęcia lekcyjne. Są to: stworzenie gazetki szkolnej o tematyce kulinarnej, napisanie moskalika (forma humorystycznego wiersza wymyślona przez Wisławę Szymborską) oraz zrobienie kulinarnej lekcji. Zadania powinny zostać wykonane przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela – od dwóch do 30 osób.
Każde z tych zadań jest szansą na otrzymanie nagrody pieniężnej do 3 000 zł w formie bonów, które szkoła może wydać na dowolny cel. Łączna pula nagród to aż 18 tysięcy złotych.

tds zdjęcie dzieci

Jak można wziąć udział?
Od 9 do 17 marca nauczyciele mogą zgłaszać prace konkursowe na stronie konkursu www.tescodlaszkol.pl, na której już teraz mogą założyć konto swojego zespołu. Znajdą tam również wiele dodatkowych materiałów edukacyjnych do wykorzystania w pracy z uczniami. Szczegółowe informacje o zadaniach oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.tescodlaszkol.pl.

Dołączyć do zwycięzców
W pierwszym semestrze szkolnym 2014/2015 w programie Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy” wzięło udział aż 40 zespołów z województwa małopolskiego. „Udział w konkursie zespolił całe środowisko uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz społeczeństwo Woli Radziszowskiej. Nasze dzieci nauczyły się, że warto walczyć i brać udział w konkursach, nawet jeśli konkurencja jest naprawdę silna i ogromna. Poza tym poznały różne ciekawostki na temat gotowania i kuchni całego świata.” – mówi Aneta Baranowska, opiekun zespołu ze Szkoły Podstawowej w Woli Radziszowskiej, który zdobył dzięki swojej pracy konkursowej cenne nagrody. Teraz kolejne małopolskie szkoły, które chcą połączyć naukę zdrowego żywienia z szansą na wsparcie finansowe dla placówki, mogą pójść w ich ślady.

Biuro prasowe programu:
Maja Głuśniewska, Garden of Words
tel.: 22 829 85 72 wew. 24,
e-mail: m.glusniewska@gardenofwords.pl

O firmie: Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 450 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 30 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1800 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

O programie: Tesco dla Szkół to organizowany przez firmę Tesco Polska od 12 lat program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Głównymi beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. W ramach programu ufundowano pracownie komputerowe i multimedialne oraz sprzęt dydaktyczno-sportowy dla w sumie 11 tysięcy polskich szkół o łącznej wartości ponad 13 milionów złotych.

Garden of Words

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze