przyrodniczy_sp_10_8

Pięciu uczniów szkół podstawowych z Olkusza i Zedermana zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego ”Las jako środowiska życia”. Etap rejonowy odbył się jeszcze w grudniu w olkuskiej Szkole Podstawowej nr 10. Organizatorem konkursu jest Małopolski Kurator Oświaty.

Wśród jedenastu uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki, znaleźli się: Julia Kłapcińska (SP 9 w Olkuszu), Magdalena Byczek (SP w Zedermanie), Maciej Boroń (SP 1 w Olkuszu), Michałprzyrodniczy_sp_10_10 Maczek (SP 10 w Olkuszu) oraz Adrian Domagała (SP 2 w Olkuszu – ZSPI nr 1). W kolejnym etapie towarzyszyć im będą koledzy z powiatu chrzanowskiego, ze szkół w Libiążu, Dulowej, Jankowicach, Żarkach, Alwerni (ZS 1) oraz Chrzanowa (SP 5).

W części rejonowej udział wzięło 52 uczniów z powiatu olkuskiego i chrzanowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o lasach Polski i Europy, o żyjących w nich organizmach oraz o formach ochrony obszarów leśnych. Uczniom kibicowali: dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Andrzej Feliksik, specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Olkusz Andrzej Suchanek, dyrektor SP 10 Barbara Piekarz oraz konsultanci wydawnictwa WIKING i NOWA ERA. Dwunastoosobowej komisji przewodziła Zofia Fidyk, a częścią elektroniczną zajmowała się Anna Kiwior.

przyrodniczy_sp_10_12

przyrodniczy_sp_10_11

przyrodniczy_sp_10_9

przyrodniczy_sp_10_7

przyrodniczy_sp_10_6

przyrodniczy_sp_10_5

przyrodniczy_sp_10_4

przyrodniczy_sp_10_3

przyrodniczy_sp_10_2

przyrodniczy_sp_10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o