W Szkole Podstawowej nr 10 w Olkuszu odbył się rejonowy etap konkursu przyrodniczego, którego organizatorem jest Małopolski Kurator Oświaty. Wzięło w nim udział 42 uczniów, którzy przybyli z 28 opiekunami. Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu pan Andrzej Feliksik wraz z dyrektorem szkoły – panią Barbarą Piekarz. W pracach komisji konkursowej uczestniczyło 10 nauczycieli – przyrodników z powiatu olkuskiego, powołanych przez przewodniczącą komisji rejonowej w Olkuszu. 

Nadrzędnym celem konkursu jest wyłonienie talentów oraz rozbudzenie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów. Kolejnym celem jest motywowanie szkól do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym oraz promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli.

Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny. Konkurs jest 3-etapowy. Do ostatniego etapu – na szczeblu wojewódzkim – może wejść najwyżej 200 uczestników. Tytuł laureata otrzymuje 30 uczestników konkursu, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w etapie wojewódzkim. Finaliści oraz laureaci otrzymują zaświadczenia Małopolskiego Kuratora Oświaty, które są honorowane na terenie całego kraju. Laureaci konkursu przyjmowani będą do wybranego gimnazjum, niezależnie od obowiązujących w nim kryteriów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze