Olkuska Galeria Biura Wystaw Artystycznych gościła młodych deklamatorów, którzy  prezentowali swoje umiejętności podczas finału X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej „Dobre wychowanie wierszem”.  Jurorom i publiczności zaprezentowało się osiemnastu wykonawców z wszystkich gmin powiatu olkuskiego.

Bezkonkurencyjny okazał się Filip Nowak (SP w Kąpielach Wielkich), który recbwa_recytacja_8ytacją „Dyżurnego Ptysia” podbił serca jurorów i publiczności. Najlepszego recytatora przygotowała Anna Świerczek. Drugie miejsce przypadło Julii Gonerze z SP w Bolesławiu (opiekun Edyta Probierz-Gdula), a trzecie Jakubowi Łobosowi z SP 1 w Olkuszu (opiekun Jadwiga Stasiak). Wyróżnienia otrzymali:  Filip Adamek z SP w Osieku (op. Barbara Łuszczek), Karolina Kluczewska z SP  1 w Olkuszu (op. Iwona Kulawik), Piotr Bartos z SP 1 w Bukownie (op. Ewa Bogucka), Julia Zalewska z SP w Chechle (op. Anna Wójcik-Kochańska), oraz Julia Wiśniewska z ZS w Zarzeczu (op. Renata Szatan).

Uczniów oceniali jurorzy: Beata Wójcik, Anna Hajduła, Joanna Łakomiec i Łukasz Jarosz ,  a nad przebiegiem konkursu czuwały wicedyrektor olkuskiej SP 1 Jadwiga Sawicka-Pragnący i dyrektor SP w Chechle  Anna Kotara.

bwa_recytacja_19Na wszystkich uczestników czekały nagrody  ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Urząd Gminy w Kluczach. Honorowy patronat nad imprezą sprawował starosta olkuski Jerzy Kwaśniewski. 

W finale konkursu uczestniczyli również: Emilia Prządo z SP 9 w Olkuszu (op. Jolanta Talaga), Anna Rynda z SP 3 w Olkuszu (op. Jadwiga Starszak), Magdalena Sołtysik z SP w Kosmolowie (op. Bogusława Byczek),  Emilia Pyż z SP w Krzykawie (op. Katarzyna Biel), Paulina Konieczna z SP w Bydlinie (op. Iwona Gawron), Emilia Głowacka z SP w Kluczach (op. Marzena Pilch – Kocjan), ,Zuzanna Pietrzak z ZS w Zarzeczu (op. Renata Szatan), Maria Pomierny SP w Jangrocie (op. Zdzisława Gamrat), Matylda Guz z SP w Zadrożu (op. Marta Kukasiewicz) i Wiktoria Bugaj z SP w Suchej (op. Barbara Gamrat).

bwa_recytacja_16 bwa_recytacja_15 bwa_recytacja_13
bwa_recytacja_14 bwa_recytacja_12 bwa_recytacja_11
bwa_recytacja_10 bwa_recytacja_9 bwa_recytacja_7
bwa_recytacja_5 bwa recytacja bwa_recytacja_3
bwa_recytacja_18 bwa_recytacja_17bwa_recytacja_2

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o