e mail

Nawiązując do artykułu w Przeglądzie Olkuskim z dnia 29.06.2018 r. pt. „Co dalej z targiem przy ul. Świętokrzyskiej ?” „Społem” PSS w Olkuszu pragnie wnieść kilka uwag co do jego treści.

 

Autor artykułu pisze, że „słychać narzekania mieszkańców dotyczące jego stanu technicznego”. Otóż do Spółdzielni jako właściciela placu targowego nie dotarły żadne negatywne opinie na temat jego stanu technicznego.

Tak jak przedstawiali to Dzierżawcy placu targowego w artykule z dnia 06.07.2018r stare zniszczone wiaty zostały usunięte kilka lat temu. Handel odbywa się w kilku murowanych budynkach, kilku wiatach, które w najbliższym czasie zostaną pomalowane oraz w namiotach rozstawianych wyłącznie na czas trwania targu.

W sprawie zaśmiecania otoczenia terenu wokół placu targowego, o którym pisze Autor w artykule z końca czerwca informujemy, iż wspomniany wyżej teren nie należy do Spółdzielni, a handlujący wzdłuż ulicy w kierunku torów nie są w żaden sposób powiązani z działalnością prowadzoną na ogrodzonym placu targowym.

Potwierdzamy to co napisali Dzierżawcy placu , że po każdym dniu targowym plac wewnątrz ogrodzenia jest systematycznie sprzątany, a „fruwające śmieci” nie pochodzą od handlujących na placu targowym.

Naszym zdaniem wskazane byłoby, aby w przyszłości Autor zanim zamieści swój artykuł w Przeglądzie Olkuskim powinien przynajmniej z grzeczności poprosić właściciela nieruchomości, jakim jest „Społem” PSS w Olkuszu o udzielenie wyjaśnień na tematy zawarte w treści artykułu przywołanego wyżej. 

Z poważaniem
Zarząd „Społem” PSS w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
????
????
5 lat temu

a dlaczego Baso stoi puste, czemu właściciel nie urządzi tam hali sprzedaży ?

dziennikarz
dziennikarz
5 lat temu

1. To podstawa abecadła dziennikarskiego że dziennikarz zwraca się i zamieszcza komentarz – wypowiedź możliwie wszystkich stron w sprawie (urząd,rolnicy sprzedający na targu,właściciel placu czyli PSS,okoliczni mieszkańcy i kupujący na targowisku)…ech…

2. Z dwóch listów (dzierżawców placu i właściciela placu wynika że na placu utrzymywany jest porządek i że targowisko funkcjonuje poprawnie….zatem wychodzi na to że to władza coś miesza i pomysł likwidacji tego targowiska jest po prostu nietrafiony i bez sensu bo nikt tego nie chce ani właściciel ani rolnicy 😆 😀