Już w najbliższy piątek, 29 listopada o godzinie 18:00, odbędzie się się spotkanie, które powinno zainteresować wielbicieli książek. Galerię Literacką, działającą przy Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu, odwiedzi Regina Kluczewska, znana również pod pseudonimem artystycznym Danka Braun – autorka romansu „Historia pewnego związku”. Pisarka pochodzi z podolkuskiej Żurady. Książka ukazała się w zeszłym roku nakładem wydawnictwa Prozani.

„Historia pewnego związku” to romans, ale przecież nie samym Proustem człowiek żyje i czasem trzeba przeczytać coś do poduszki, dla rozluźnienia. Namiętność, erotyczny układ, uczuciowe wzloty i upadki. Czy pożądanie i romans bez zobowiązań mogą być podstawą głębokiego związku?” – zachęca do sięgnięcia po romans jego wydawca. Równie intrygująca jest nota biograficzna o olkuszance.

„Danka Braun ma mentalnie dwadzieścia lat mniej niż wskazuje na to metryka, dwóch przystojnych synów i męża – wciąż tego samego. Uwielbia czytać, oglądać „Gotowe na wszystko”, rozwiązywać krzyżówki. Prasuje męskie koszule i oblicza podatki (prowadzi z mężem biuro rachunkowe). Pomiędzy codziennymi czynnościami znajduje czas na pisanie. Urodziła się w Olkuszu, lecz od lat mieszka w Krakowie. W ubiegłym wieku ukończyła Wydział Prawa i Administracji na UJ. Doświadczenie życiowe czerpała pracując w urzędzie skarbowym, Hucie im. Lenina, prowadziła sklepy, opalała klientki w solarium… „

Jeśli chcecie poznać Dankę Braun, a właściwie Reginę Kluczewską, jesteście mile widziani w olkuskim BWA w najbliższy piątek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze