waszeinterwencje

Mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej w Olkuszu skarżą się na pogarszający się stan nawierzchni. Droga pozostawia wiele do życzenia, a dojazd do niej ul. Zieloną to w zasadzie jedna wielka kałuża, pełna błota. Swoistą „ozdobą” są hałdy ziemi, składowane na sąsiednich działkach. Remontu na razie nie będzie, a ulica ma być regularnie sprzątana.

– Kiedyś na ulicy był dobry asfalt. Teraz droga jest regularnie rozjeżdżana przez samochody ciężarowe, których ruch znacznie nasilił się w ostatnim czasie. Jeśli pada, droga pełna jest błota, z kolei przy ładnej pogodzie unoszą się tam tumany kurzu. Czy władze miasta zapomniały, że mieszkańcy mniejszych ulic też chcą mieć dobry dojazd do domów? – z taką interwencją zadzwonił do nas jeden z mieszkańców.  

rzemieslniczaW magistracie dowiedzieliśmy się, że w najbliższym czasie nie planuje się remontu ulicy Rzemieślniczej. Zdaniem mieszkańców, stan ulicy pogarsza się coraz bardziej przez ciężarówki, które regularnie pojawiają się na ulicy. Skąd  tam taki ruch? – Samochody ciężarowe, które poruszają się ulicą Rzemieślniczą, transportują materiały budowlane składowane w północnej części ul. Zielonej. Materiały te są niezbędne do budowy kanalizacji sanitarnej i przebudowy sieci wodociągowej w ramach projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze”. Inwestorem zadania jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Olkuszu. Wykonawca prac został zobowiązany do częstego sprzątania ulicy z nawiezionego przez pojazdy błota – zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Przy okazji zapytaliśmy również o ul. Zieloną, która ma zostać przebudowana. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Teraz opracowywany jest projekt techniczny budowy ulicy Zielonej, na odcinku od ul. Astrów do ul. Wapiennej. – Po zakończeniu procesu projektowania wraz z uregulowaniem stanu prawnego zajmowanych działek i określeniu potencjalnych kosztów realizacji budowy, zostaną podjęte decyzje o rezerwacji środków finansowych w budżecie Gminy Olkusz – wyjaśnia Michał Latos.

Co sadzicie o stanie ulic na osiedlu Glinianki? Na Wasze opinie czekamy na www.przeglad.olkuski.pl!

rzemieslnicza4

rzemieslnicza3

rzemieslnicza2

rzemieslnicza1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pomocny
pomocny
10 lat temu

Jak było tak jest dalej Gdzie sprzątają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rree
rree
10 lat temu

te zdjęcia to nic, z dnia na dzień jest coraz gorzej

eeee9999
eeee9999
10 lat temu

Na osiedli Glinianki w 2014 roku będą wybudowane nowe chodniki i położony asfalt na wielu ulicach. Te inwestycje może wam przeprowadzić tylko burmistrz Rzepka.

MMM
MMM
10 lat temu

Moi drodzy, widzę, że wam wszystko przeszkadza. Mieszkam też na jednej z ulic, gdzie jest sporo błota, ale to chyba logiczne jak jest coś robione. Poczekajmy troszkę, bo na wiosnę mamy mieć nowe drogi zrobione. Pamiętacie przed rozkopaniem jak wyglądało wiele ulic. Mam na myśli powybrzuszany asfalt, czy też dziury. Na wiosnę każdy będzie się cieszył z nowych dróg, ale poczekajmy jeszcze troszkę. Piszą tutaj sami znawcy. Gdyby położyli od razu asfalt na to co kopali, cały by się pozapadał, bo były to dość głębokie wykopy, przez co teraz się to trochę uleży i do lata będziemy mieć nowe drogi na naszym osiedlu.

www.pl
www.pl
10 lat temu

Miami – Kaziu na stołku burmistrza ?. Chyba cię Bóg opuścił.

Miami
Miami
10 lat temu

A główna ulica Astrów to co!!! TRAGEDIA. Jak strajkują ci z osiedla to jest koszmar. Wszyscy jadą tędy przez osiedle. Rozkopali całą dzielnicę i teraz to faktycznie są GLINIANKI :-*

Miami
Miami
10 lat temu

[quote name=”yeti”]A, czemu to nasz przewodniczący osiedla Kaziu Czarnota nic sie nie stara o inwestycje remontowe ?.[/quote]
Bo kazio ma inne myślenie – swój tyłek posadzić na sotłku BURMISTRZA

Krzysztof71
Krzysztof71
10 lat temu

Proponuję spisywać rejestracje ciężarówek, datę i godzinę przejazdu oraz kierować zawiadomienia o wykroczeniach z art. 91 KW. Nikt nie ma prawa zanieczyszczać publicznej ulicy, nawet w trakcie budowy. Wtedy ma zadbać o to, by działania były możliwie najmniej uciążliwe.

yeti
yeti
10 lat temu

A, czemu to nasz przewodniczący osiedla Kaziu Czarnota nic sie nie stara o inwestycje remontowe ?.

osiedlowy
osiedlowy
10 lat temu

Proponuje przejść w bok od ul.Zielonej w stronę Rabsztyńskiej
Tędy chodzą dzieci do szkoły i przedszkola po kolana w błocie

xx
xx
10 lat temu

a tam, grunt że rynek odpicowany dla turystów.

Aga
Aga
10 lat temu

Tragedia !!!! jest ul. Kwiatowa, Jesionowa , Cegielniana , Niepodległości 😡 itd….

ania
ania
10 lat temu

😡 dramat, na Niepodległości, Ogrodowej masakra