poprzeczna bukowno1

-Zrobili nową drogę, a teraz rozjeżdżają ją ciężarówki. Pracownicy „Wodociągów” co chwila poprawiają studzienki kanalizacyjne, które zapadają się właśnie przez ciężkie auta. Przed modernizacją na ul. Poprzecznej obowiązywało tu ograniczenie tonażu do 3,5 tony, obecnie znak jest przestawiony dalej. Gdzie jest logika w takim remoncie? Przecież te wszystkie prace sporo kosztowały. Jeszcze trochę i zupełnie nie będzie widać ich efektu – zadzwonił do nas mieszkaniec Bukowna.

Ulica Poprzeczna to jeden z traktów w Bukownie, gdzie budowano kanalizację w ramach unijnego projektu. O problemach związanych z tą modernizacją pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Wówczas sprawa dotyczyła braku niezbędnych krawężników. Dopiero po licznych interwencjach mieszkańców władze powiatu dostrzegły problem i przychyliły się do sugestii bukowian. – Czy naprawdę wszystko trzeba pokazywać palcem, by osoby odpowiedzialne za drogi czy remonty zauważyły pewne niedociągnięcia? – pytali wtedy mieszkańcy. Takie same pytania stawiają teraz, gdy ich interwencje w powiecie i urzędzie w Bukownie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Administrator spornej drogi zapewnia, że zmiany, jakich oczekują mieszkańcy, zostały już wprowadzone . – Ul. Poprzeczna w Bukownie do chwili obecnej nie została odebrana po robotach realizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu. Organizacja ruchu na tej drodze została przywrócona do stanu pierwotnego i jest zgodna z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu – tak na nasze pytanie odpowiedział dyrektor Zarządu Drogowego Paweł Pacuń. Dodał, że pracownicy Zarządu Drogowego w Olkuszu na bieżąco kontrolują i monitorują stan techniczny dróg oraz realizację robót w pasie drogowym.

Pytania w sprawie ul. Poprzecznej, zgodnie z sugestiami mieszkańców, skierowaliśmy też do Urzędu Miejskiego w Bukownie. W nadesłanej do naszej redakcji odpowiedzi czytamy, że burmistrz niezwłocznie reaguje na różne problemy zgłaszane przez mieszkańców Bukowna i stara się znaleźć rozwiązania satysfakcjonujące zainteresowanych. – Wiele problemów związanych między innymi z ruchem samochodów ciężarowych, jak i odwodnieniem dróg, oprócz mieszkańców ul. Poprzecznej, zgłaszali również mieszkańcy ulic Sławkowskiej i Wodącej. Wszystkie te ulice są drogami powiatowymi. Dla rozwiązania zgłaszanych problemów były organizowane spotkania z Zarządem Drogowym w Olkuszu i ze starostą, a także zgłaszano prośby na Policję o prowadzenie kontroli szybkości. Na powiatowej ul. Poprzecznej Zarząd Drogowy zmienił już oznakowanie pionowe, które obecnie jest zbliżone do oznakowania, jakie było przed remontem tej ulicy. Zakazuje ono wjazdu samochodów ciężarowych na tę ulicę. Również Policja została poproszona o kontrolę przestrzegania tego oznakowania przez kierowców – zapewnia Bogdan Wąwoźny, kierownik Referatu przedsięwzięć publicznych magistratu w Bukownie.

Mieszkańców zapewne cieszy fakt, że nowo wyremontowanej ulicy nie będą już niszczyć ciężarówki. Pytanie tylko, dlaczego nie dało się tego zrobić od razu po zakończeniu prac?

poprzeczna bukowno

poprzeczna bukowno2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
plutonowy
plutonowy
9 lat temu

to co to za droga że nowa i się rozwala przez ciężarówki.krótko mówiąc bubel !
a jak ktoś zamówi węgiel 5t albo 4t to kierowca mu wysypie koło przejazdu i będzie taczką woził na koniec ulicy na przykład i śmieci też będą zbierane u dróżnika 😆