W Szkole Podstawowej nr 10 ciągle szuka się sposobu, aby czytanie stało się „trendy”. W ubiegłym tygodniu odbyły się tu dwie imprezy w ramach kampanii „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”,w której szkoła bierze udział od kilku lat.

We wtorek „Dziesiątka”  gościła dzieci 5 i 6-letnie z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 8 i 10. Spotkanie zostało przygotowane w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.Jego głównym celem było przybliżenie postaci Kornela Makuszyńskiego – wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży, i zaprzyjaźnienie się z maskotką szkoły Koziołkiem Matołkiem. Mali goście obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali fragmentów książek pisarza. Nie zabrakło także zabaw plastycznych, których bohaterem był oczywiście Koziołek Matołek. Ostatnim punktem programu był spacer po terenie szkoły i spotkanie ze starszymi kolegami. 

W czwartek 10.marca w szkole odbyła się impreza pod hasłem „ CZYTANIE PRZEZ GOTOWANIE”. Inspiracją do działań były książki kucharskie dla dzieci oraz przepisy,będące częścią ciekawej historii. Dzieci uwielbiają spędzać czas w kuchni, próbując się bawić w kucharza. To miejsce, w którym możemy nauczyć nasze dzieci  samodzielnie przygotowywać smaczne potrawy, a przede wszystkim doskonale się bawić oczywiście z książką w tle. Przybyli na tę okazję uczniowie czytali przygotowane przez nauczycieli przepisy, przygotowywali smaczne potrawy i świetnie się przy tym bawili. Efektem ich pracy była  cała gama pyszności. „Regaty na liściach sałaty”, „Muffinki owocowe”, „Domowe bałwanki”,  i „Owocowe szaszłyki” – to tylko niektóre z przygotowanych smakołyków. Wszystko bajecznie kolorowe, smakowite i pachnące. Spotkania zostały przygotowane przez nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 10  w Olkuszu – Anitę Kulig -małopolskiego koordynatora kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” i Iwonę Szymczyk – szkolnego lidera kampanii.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze