Olkusz

W ramach projektu Małopolska Nieoczywista realizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2021 r. „Małopolska Gościnna”, mieliśmy gości z Sarnowa.

28 sierpnia dzieci z tamtejszych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych poznawały atrakcje turystyczne Olkusza. Inicjatorem i głównym organizatorem tego projektu jest Izba Gospodarcza RH plus.

Program Obejmował zwiedzanie Podziemnego Olkusza, Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej i Muzeum Afrykanistycznego. W trasie, oprócz opiekunów, towarzyszył im Dyrektor MOK Marcin Wiercioch.

Po zwiedzeniu muzeów goście udali się do Rabsztyna, gdzie odwiedzili Chatę Kocjana i korzystając z rad pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Zawady, sami ugotowali sobie pyszny obiad. Były pieczonki i pierogi z serem, których lepienie okazało się tak łatwe, że już po chwili bulgotały we wrzątku.

Zwiedzanie Zamku Rabsztyn urozmaiciło spotkanie z rycerzami z bractwa Leo Corde. Dzieci próbowały swoich sił w walce na miecze i strzelaniu z łuku.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze