noszenie zon

16 sierpnia w Inwałdzie przy Parku Miniatur Świat Marzeń odbyły się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon.  Mistrzem Polski został Łukasz Świrk wraz z pożyczoną żoną Anną Łysoń.  Zdecydowali się na nagrodę 3 000 zł w gotówce.
Oj działo się, działo! Pogoda była nieco zmienna, ale nawet chwilowe opady deszczu i podmuchy wiatru nie przeszkadzały wszystkim w doskonałej zabawie. Walka była bardzo zacięta, ale humory dopisywały. Pokonanie dystansu 253,5 metra okazało się nie lada wyczynem. Zwłaszcza z balastem na plecach czyli niesioną żoną. Mężczyźni wykazali się dużą krzepą i nawet przeszkody w postaci basenu z wodą czy drewniane płotki nie zatrzymały ich w dotarciu do mety. Zdarzały się co prawda utraty „pakunku” czyli żony, która runęła z pluskiem w wodę lub na trawę. Ale szybciutko wskakiwała na plecy męża i razem pędzili do mety.

Najbardziej zaskakujące były pomysły na stroje. Jedna z drużyn przebrana była za Big Brothers a z kolei jedna z par biegnących w standardzie była Kleopatrą i Juliuszem Cezarem. I to właśnie oni zdobyli nagrodę za najciekawszy strój – 500 zł w gotówce.
Jak widać, Polacy lubią się bawić, mają duże poczucie humoru i dużo dystansu do siebie. A przede wszystkim nie boją się wyzwań – wzięcie udziału w tak oryginalnych mistrzostwach wymagało dużej odwagi.

Za rok z pewnością spotkamy się na II Mistrzostwach Polski w Noszeniu Żon.

Tekst: Park Miniatur w Inwałdzie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze