1

W dniu 17.10.2018 w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu – Centrum Kształcenia Ustawicznego ul. Górnicza 12, odbyła się VI edycja wojewódzkiego Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” – konkurencja V – Sterowanie elektropneumatyczne z zastosowaniem sterownika PLC.

Konkurs jest organizowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

2

Zgromadzonych serdecznie przywitała Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka.
„Szkolnictwo zawodowe odzyskuje swoją rangę. Jest faktem niezaprzeczalnym, że powiat olkuski przeznacza ogromne nakłady finansowe na szkolnictwo zawodowe. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście gorsi od liceów, bo to nieprawda. Rozwój gospodarczy kraju jest oparty na fachowcach z wykształceniem technicznym, czyli do was. Macie wszelkie umiejętności, wiedzę i predyspozycje zawodowe, trzeba tylko umieć z tego skorzystać. Nie jest przypadkiem, że gospodarzem tegorocznej edycji konkursu „Mam zawód. Mam fantazję ” jest Zespół Szkół Nr 1 – najstarsza i najlepsza szkoła techniczna w Olkuszu”– powiedział v-ce Starosta Olkuski Pan Jan Orkisz.

3

Pan Dariusz Baranowski –podinspektor Zespołu ds. Promocji i Informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego podkreślił, że uczestnicy konkursu są „najlepszymi z najlepszych”, a konkurs to nie tylko rywalizacja ale sytuacja, w której można pogłębić swoją wiedzę techniczną, odkryć jej nowe perspektywy, podzielić się pomysłami i rozwiązaniami.

4

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Miał formę konkurencji drużynowych.
W konkursie wzięło udział 8 drużyn – po dwie osoby w drużynie, z następujących szkół: Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej (drużyna 1), Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu (drużyna 2 i 3), Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie (drużyna 4), Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie (drużyna 5), Zespół Szkół Mechanicznych Nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie (drużyna 6 i 7), Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie.

Wyniki będą ogłoszone na początku grudnia na dorocznej Gali Kształcenia Zawodowego.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

5

6

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze