sport-ping pong

Dobiegł końca turniej tenisa stołowego rozgrywany w ramach „Grand Prix” Starosty Olkuskiego. Najlepsi odebrali dyplomy i nagrody. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Olkuszu przy współpracy Szkolnego Klubu Sportowego „Żubry” działającego przy II LO w Olkuszu oraz Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” w Olkuszu.

Turniej składał się z trzech rund. Pierwszy raz tenisiści spotkali się w styczniu w Bydlinie, drugi – w lutym w Wolbromiu a trzeci w minioną niedzielę w Olkuszu. Łącznie przy stołach walczyło 105 osób. 

W końcowej klasyfikacji najlepszą tenisistką wśród uczennic szkół podstawowych została Ewa Filiczak (KS ”Bronowianka” Kraków) z Olkusza. Obok niej na podium stanęły także dwie mieszkanki Jaroszowca: Aleksandra Banyś i Emilia Borowiecka (obydwie reprezentujące barwy ULKTS Jaroszowiec). W grupie chłopców najlepsi okazali się zawodnicy ULKTS – u Jaroszowiec: Kamil Nowak z Jaroszowca, Patryk Pałka z Bydlina i Paweł Bajer z Olkusza. Joanna Piątek z Jelczy (ULKTS Jaroszowiec), Karolina Gil z Chełmu (Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu) i Elżbieta Pieta z Bolesławia (Gimnazjum w Bolesławiu) to pierwsza trójka w kategorii gimnazjalistek. W gronie gimnazjalistów zwyciężył Kacper Majewski z Jaroszowca (ULKTS Jaroszowiec), przed Patrykiem Płowcem z Wolbromia (Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu) i Oskarem Strzałką z Miechowa (ULKTS Jaroszowiec). Katarzyna Bugaj z Chełmu (ULKTS Jaroszowiec) zajęła pierwsze miejsce, Agnieszka Adamczyk z Podlesia (II LO w Olkuszu) drugie, a Weronika Trzaska z Bożej Woli (I LO w Olkuszu) trzecie w gronie uczennic szkól ponadgimanzjalnych. W tej samej kategorii wśród chłopców zwyciężył Kamil Bajer z Olkusza (ULKTS Jaroszowiec). Kolejne dwa miejsca zajęli: Mateusz Tomczyk z Racławic (ZS w Libiążu) i Gabriel Grzebinoga z Wielmoży (VIII LO w Krakowie).

Wśród kobiet urodzonych w 1994 roku i starszych najwyżej na podium stanęła Justyna Stanek (OTU Jeżówka) z Jaroszowca. Tuż za nią uplasowały się Ilona Karolczyk z Kwaśniowa i Kinga Stanek z Jaroszowca. W kategorii mężczyzn ur. w latach 1974 – 1994 najlepszy okazał się Michał Minda z Olkusza, przed Jakubem Glanowskim z Klucz oraz Robertem Balikiem z Łobzowa (LKS „Legion” Bydlin). W najstarszej grupie wiekowej mężczyzn (ur. w 1973 roku i starsi) wygrał Andrzej Kłapciński z Olkusza, a kolejne dwie lokaty zajęli Jarosław Piątek z Jelczy (ULKTS Jaroszowiec) i Waldemar Glanowski z Klucz.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu a także sprzęt sportowy od PZ LZS Olkusz. Zawodnicy odebrali nagrody od dyrektora Wydziału edukacji starostwa powiatowego Waldemara Mendaka, prezesa LKS „Legion” Bydlin Eugeniusza Kulawika, wicedyrektora Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu Roberta Wójcika, nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu Radosława Koterby, skarbnika LZS – u Olkusz Stanisława Marczewskiego oraz przedstawiciela sponsora Tomasza Płaszczyka z firmy Outline Computers w Wolbromiu. Nie zapomniano też o tenisistach z osiedla Młodych. Puchary i upominki ufundowane przez zarząd tego osiedla wręczał jego przewodniczący Jan Durański.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze