bieg bukowno 3

374 osoby wzięły udział w szesnastej edycji Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Bukowna. Całe podium na koronnym dystansie 10 kilometrów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zajęli zagraniczni biegacze, choć tym razem dominacja Kenijczyków nie była już tak znaczna.

Wszystko przez to, że na starcie zameldowała się krajowa czołówka biegaczy z Ukrainy. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się nagrody pieniężne można liczyć na mocną obsadę zawodów. O tym, że poziom sportowy był bardzo wysoki najlepiej świadczy czas zwycięzcy. Kenijczyk Kiplagat Tuei Hoea finiszował zaraz po upływie drugiego kwadransa (00:30:36), o półtorej minuty poprawiając najlepszy rezultat sprzed roku swojego rodaka Mutwanteia Josepha Mumo. Drugie i trzecie miejsce dla naszych wschodnich sąsiadów Ukraińców Sergiiego Okseniuka (00:30:45) i Dmutro Didovodiuka (00:30:54). Najlepszy z Polaków Bartosz Karoń (zawodnik KS-u Olkusz) zajął 5. miejsce.

W 10-kilometrowej rywalizacji pań równych sobie nie miała Węgierka Zita Kacser (00:35:33), na mecie wyprzedzając Ukrainkę Olesię Didovodiuk (00:36:27) i Kenijkę Jepkosgei Hellen Kimutai (00:36:53). Tuż za podium sklasyfikowano Annę Wójcik, która do Bukowna przyjechała ze Stalowej Woli.

Tegoroczny Bieg Uliczny oprócz zmagań na koronnym dystansie został wzbogacony o klasyfikację na 5,5 km w ramach imprezy „Piątka dla Seniorów” współfinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i PSB. Krótszy dystans wybrali jednak nie tylko seniorzy. Dowodem na to niech będzie sylwetka triumfatora zmagań Adriana Wojtachy z Olkusza rocznik 1997, który wyprzedził Wojciecha Lichotę i Grzegorza Wowrego. Żeńską stawkę otwiera natomiast Joanna Szczepanek, przed Małgorzatą Kulpą-Czubak i Agnieszką Piskorz. W kategorii +60 wygrała Barbara Gajdziszewska, natomiast najstarszym biegaczem okazał się 75-letni Werner Legomiński z Mysłowic.

– Tym razem pogoda była sprzymierzeńcem biegaczy. Temperatura optymalna, słońce nie przeszkadzało, więc i czasy na mecie dla większości zawodników były zadowalające – mówi wieloletnia dyrektor biegu Grażyna Kowina-Świderek. Bukowieńska trasa otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, więc wyniki uzyskane na ulicznych pętlach miasta są oficjalnymi rezultatami.

bieg bukowno 2

Przy okazji biegu głównego jak zwykle obok klasyfikacji Open, w której najlepsi zawodnicy mogli liczyć nie tylko na okazałe trofea, ale i nagrody finansowe, organizatorzy prowadzili też inne kategorie, z podziałem na wiek, stopień niepełnosprawności oraz miejsce zamieszkania. Niejako zupełnie osobną rywalizację stoczyli między sobą mieszkańcy Bukowna. W grupie mężczyzn wygrał Paweł Frąckiewicz przed Jakubem Kalinowskim i Krystianem Szymańskim (obydwaj MOSiR Bukowno) natomiast u pań Justyna Murzyn, która wyprzedziła Monikę Muchę-Labisko (MOSiR Bukowno) oraz Patrycję Kosobudzką. Na mecie każdy z biegających otrzymał pamiątkowy medal w kształcie bukowego liścia – symbolu miasta gospodarza. 

Nagroda główna – telewizor 43 cali – ufundowany przez firmę Pablo Sport trafił w ręce Daniela Korcza z Jaworzna. XVI Ogólnopolski Bieg Uliczny w Bukownie odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. Organizatorami imprezy byli: MOSiR Bukowno oraz UKS Kusy.

bieg bukowno 4

XVI Bieg Uliczny wsparli: Burmistrz i Rada Miejska Bukowna, ZGH Bolesław, SCHNEIDER Electric Bukowno, DB Cargo, ARKOP , BOLTECH, PABLOSPORT, NEST – Zakład Rachunkowości i Doradztwa, Odlewnia KULEJ, HUTREM Serwis, MEBLO SYSTEM, Meble Black Red White Olkusz, KANITA, INTERMARCHE, SUPRA BHP, KRAWCZYK Finanse. Nieocenioną pomocą służyli także wolontariusze, strażacy i policjanci.

bieg bukowno 1

{joomplu:78432}{joomplu:78555}{joomplu:78450}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze