1

286 prac z 21 szkół podstawowych napłynęło na dziewiątą edycję konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi, maszyna pracuje a dziecko obserwuje” zorganizowany przez terenowa placówkę KRUS w Wolbromiu. Uroczysta gala, na której nagrodzono zwycięzców, odbyła się w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła zagrożeń w pracy rolników z udziałem maszyn i urządzeń rolniczych. Zanim uczniowie wykonali swoje prace dotyczące bezpieczeństwa na wsi, pracownicy wolbromskiego KRUS – u wiosną przeprowadzili 14 tematycznych pogadanek w szkołach. – Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiejskich podstawówek pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie i ostrzeganie przed niebezpiecznymi czynnościami, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia. Warto zaznaczyć, że idea konkursu plastycznego narodziła się dekadę temu właśnie w placówce KRUS w Wolbromiu i tak spodobała się Warszawie, że centrala Kasy postanowiła ten pomysł wdrożyć na skalę ogólnopolską – opowiada kierownik placówki terenowej KRUS w Wolbromiu Michał Mrówka.

2

Na miejsce podsumowania konkursu wybrano szkołę w Wierzchowisku, gdyż to właśnie z tej placówki napłynęło najwięcej prac. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach wiekowych.
Zofia Antonik (SP Rodaki), Wiktor Gajda (SP Braciejówka) i Jakub Skałka (SP Zarzecze) to laureaci w młodszej kategorii. Wśród starszych uczniów z klas IV – VIII wygrała Natalia Dela (SP Wierzchowisko), a kolejne dwa miejsca zajęły: Oliwia Chmura (SP Kąpiele Wielkie) i Nina Pasternak (SP Zadroże). Dodatkowe wyróżnienia otrzymali: Lena Piega (NSP Imbramowice), Bartosz Kudła (SP Braciejówka), Paweł Sikorski (SP Chełm), Mateusz Górka (SP Zadroże), Dawid Leśniak (SP Rodaki) i Zuzanna Grabowska (SP Kwaśniów Dolny).

5

– Ze swojej strony dziękuję przede wszystkim szkołom za liczny udział w naszej inicjatywie, uczniom gratuluję talentu i pięknych prac i już zapraszam do kolejnej edycji konkursu plastycznego w przyszłym roku. Podziękowania kieruję również do naszych sponsorów: posła Jacka Osucha; Powiatu Olkuskiego; Gmin: Wolbrom, Olkusz, Klucze i Bolesław; olkuskiego Nadleśnictwa; OSM w Skale i Zakładu Usług Remontowo – Budowlanych Haberka z Lgoty Wolbromskiej – mówił Michał Mrówka.

Fot. PT KRUS w Wolbromiu

3

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze