turniej mikolaj

Pomysłów na spędzenie mikołajek jest wiele. Są tacy, którzy szukają charakterystycznej postaci w czerwonym płaszczu licząc na upominki na miarę całorocznej postawy. Są też tacy, którzy ten bądź co bądź wyjątkowy dzień spędzają w gronie najbliższych, obdarowując się nawzajem prezentami. A czy ktoś wie, co trzeba zrobić, aby w te dni spełniło się choćby jedno marzenie? W piłkarskim Słowiku wiedzą. – To co dzisiaj zrobili ci chłopcy trudno opisać. Sprawili sobie, swoim rodzicom i nam trenerom ogromną radość – mówił w niedzielne popołudnie Grzegorz Kiendracha, opiekun drużyny orlików. Ten właśnie zespół wygrał rywalizację wśród rówieśników w III już Mikołajkowym Turnieju Mini Piłki Halowej o Puchar Miasta i Gminy Olkusz, jaki OKS Słowik do spółki z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowali w ostatni weekend.

Wspomnienie Św. Mikołaja chyba u każdego wywołuje pozytywne emocje. W tym dniu wszystko wydaje się być bardziej kolorowe i łatwiejsze. Dlatego też zwycięstwa w takich turniejach smakują wyjątkowo i są pamiętane przez kolejne lata. Radość jest tym większa, gdy wygrywa się na „własnym podwórku” w otoczeniu najbliższych i znajomych. W takim wypadku wiek nie gra roli, a mikołajami zostają najmłodsi, sprawiając satysfakcję dużo starszym osobom. – To już trzecia edycja naszych zmagań. Co roku poziom rozgrywek pozytywnie nas zaskakuje. Ten szczególny czas motywuje do walki i przynosi niezwykłe wspomnienia. Jestem dumny z postawy swoich zawodników. Dali z siebie wszystko, za co otrzymali najpiękniejszy prezent – przyznaje Rafał Pięta, trener i koordynator olkuskiego Słowika.

Do tablicy zostali wywołani już chłopcy rywalizujący w wieku orlika. Do turnieju głównego przystąpiło pięć zespołów. Obok gospodarzy nie zabrakło też gości z Krakowa, Miechowa i Wolbromia. Biorąc pod uwagę ligowe rozgrywki najwięcej szans w luźnych rozmowach dawano Krakusowi Nowa Huta, ale jak się miało później okazać karty w tej grupie wiekowej rozdawał ktoś inny. Mowa tutaj o wspomnianym już Słowiku, który po kilkugodzinnej rywalizacji w tabeli wyprzedził rówieśników z Miechowa. Tak to się złożyło, że losy pierwszego miejsca rozstrzygnęły się w ostatnim meczu tej grupy. Po niezwykle zaciętym pojedynku, gospodarze 3:2 ograli rywali, a małymi bohaterami okrzyknięto Adasia Kluczewskiego i Janka Koźlika – strzelców decydujących o triumfie goli. Trzecie miejsce dla Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej, czwarte dla Krakusa, a piąte dla Przeboju.

W młodszej grupie wiekowej kolejność na podium była już nieco inna. Tutaj na najważniejsze wyróżnienie mocno zapracowali żacy z Krakusa, którzy w turnieju nie przegrali żadnego spotkania. Drugie miejsce przypadło w udziale Słowikowi, a trzecie uzyskał WAP. Przebój i Pogoń sklasyfikowano poza podium. – Jestem wdzięczny naszym gościom za zainteresowanie naszym pomysłem. To było święto młodzieżowej piłki, w naprawdę dobrym wydaniu – przyznaje z satysfakcją Rafał Pięta.

Po emocjach związanych z rywalizacją, przyszedł czas na najmilszą część imprezy – wręczenie nagród. Jako, że w Mikołajkowym Turnieju zwycięzcą jest każdy, wszyscy mali zawodnicy z rąk organizatorów otrzymali pamiątkowe medale. Poszczególne trofea i statuetki powędrowały już do wybranych – do tych, którzy na prezenty w tym dniu swoją postawą na boisku najmocniej zapracowali. Pełna lista wyróżnionych poniżej.

Nie byłoby nas i tego turnieju bez naszych partnerów. Dziękuję Koksowni Przyjaźń, pomoc której od zawsze jest dla nas nieoceniona. Wyrazy wdzięczności i szacunku pragnę także skierować pod adresem MOSiR-u, firmy Pablo Sport i anonimowego darczyńcy, dzięki któremu dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek – kończy koordynator Słowika.

Jak pokazał niedzielny turniej, potrzeba organizacji takich imprez jest duża. Młodzi adepci futbolu sportowe zmagania łączą z dobrą zabawą i integracją. Te szczególne grudniowe dni są okazją do zawarcia nowych znajomości, które często na boisku przetrwają długie lata. Życzmy sobie wszyscy, aby podobnych inicjatyw było jak najwięcej. Będzie to z pożytkiem dla całego sportowego środowiska i dyscypliny jaką jest piłka nożna.

Indywidualne wyróżnienia przyznane podczas III Mikołajkowego Turnieju Mini Piłki Halowej Orlików i Żaków. Olkusz 02.12.2012r.

ORLIKI:
Najlepszy Zawodnik: Adam Kluczewski (Słowik Olkusz)
Najlepszy Strzelec: Adrian Podyma (Pogoń Miechów)
Najlepszy Bramkarz: Jakub Irzyk (Krakus Nowa Huta)

ŻAKI:
Najlepszy Zawodnik: Michał Siuda (Krakus Nowa Huta)
Najlepszy Strzelec: Maciej Barczyk (Słowik Olkusz)
Najlepszy Bramkarz: Kinga Seweryn (Słowik Olkusz)

turniej mikolaj2

Fot: MOSiR Olkusz

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
janusz irzyk
janusz irzyk
11 lat temu

można pomylic imię panie dziennikarzu,ale imię i nazwisko to zbyt wiele zwłaszcza dla najlepszego żaka turnieju. 😛