tenis swedziol1

Tegoroczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego był jednocześnie Memoriałem im. Henryka Swędzioła, zmarłego współtwórcy zmagań przy stołach, który od niepamiętnych lat w klubie ULKTS Jaroszowiec wychowywał młodych tenisistów. Teraz wielu z nich stanęło do rywalizacji o triumf w mocno obsadzonej imprezie.

Podczas oficjalnego otwarcia, wzruszające wspomnienia o swoim trenerze oczytał Kacper Majewski. Wiele ciepłych słów pod adresem zasłużonego działacza i szkoleniowca popłynęło również z ust wiceburmistrz Bożeny Krok.

Do rywalizacji przy stołach przystąpiło 267 zawodników, zarówno dzieci jak i dorosłych. Organizatorzy turnieju podzielili graczy na 21 kategorii z uwzględnieniem amatorów i graczy zrzeszonych w klubach. W najmłodszych rocznikach (szkoły podstawowe klasy I-IV) triumfowali Zuzanna Tomanek z Siemianowic Śląskich oraz Kacper Turecki ze Świątnik. Wśród seniorów (roczniki 1997-1977) zwyciężyli Emilia Zawadzka z UKS Rokicie Szczytniki i Marcin Dobek z KS TS Krosno.

Najstarszą grupę graczy utworzyli panowie mający przynajmniej 50 lat. Wśród nich równych sobie nie miał sosnowiczanin Henryk Różalski, który na podium wyprzedził Andrzeja Głoda i Włodzimierza Michałowskiego.

Gdyby śp. Henryk Swędzioł żył, największą satysfakcję odczuwałby z wyników uzyskanych przez swoich podopiecznych. Ci nie zawiedli, wygrywając głównie szkolne kategorie, jak choćby Aleksandra Banyś u dziewcząt z klas V-VI SP i Kamil Nowak wśród gimnazjalistów.

Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatowe Zrzeszenie LZS, ULKTS Jaroszowiec oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Sponsorem głównym turnieju była firma Modest z Łodzi.

Opiekę medyczną zapewniła grupa ratowników medycznych R1 z Bukowna. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w składzie: Agnieszka Piotrowska oraz Józef Mierzwa.

tenis swedziol2

Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze