mini galeria rekodzielnictwa5

Od niedawna działa w Olkuszu Mini Galeria Rękodzielnictwa.Jest niewielka. Zajmuje około 5 metrów kwadratowych. Za to dzieła, które można w niej oglądać, są na wysokim poziomie artystycznym. Znajdują się wśród nich rzeźby, kowalstwo, snycerstwo i biżuteria artystyczna. Już wkrótce dzieła te będzie można zakupić. Mogą być świetnym prezentem dla bliskich, a także piękną ozdobą każdego mieszkania.

Obecnie większość z przedstawianych w galerii prac jest autorstwa jej właściciela, Jacka Włodarczyka. W przyszłości, po dokonaniu właściwych formalności, planuje on zaprosić do współtworzenia więcej artystów z wyrobami różnych dziedzin sztuki. W tym miejscu będzie prezentowane przede wszystkim rodzime rękodzielnictwo. Skromny metraż jest tak aranżowany, by pokazać jak najwięcej, nie ujmując uroku prezentowanej kolekcji. Szyldem galerii będzie graffiti – dzieło wykonane na poczekaniu przez młodych twórców.

Galeria bierze udział w akcji „Kupujmy rękodzieło”. Ma ona na celu przypomnieć Polakom o rodzimych wytwórcach. Często tworzą oni dzieła oryginalne, wartościowe oraz unikatowe. Czynią to z ogromną precyzją, a także zaangażowaniem.

„Pamiętajmy o artystach, twórcach, którzy poświęcili wiele czasu na to, żeby poznać daną technikę, nauczyć się jej, poświęcają czas, żeby stworzyć coś niepowtarzalnego, nietuzinkowego, pięknego i DOKŁADNIE WYKONANEGO, nieokupionego pracą małych rączek…Basta chińszczyźnie – kupujmy nasze rękodzieło! „ – taką informację znaleźć można na portalu facebook, na stronie użytkowników „Pozytywnie Zakręceni Rękodzielnicy”.

Otwarcia galerii dokonano 30.11.2012 punktualnie o godzinie 12.00. Podczas wernisażu można było poczęstować się chlebem ze smalcem i podziwiać pierwsze umieszczone w niej dzieła sztuki.

mini galeria rekodzielnictwa1 mini galeria rekodzielnictwa2mini galeria rekodzielnictwa3mini galeria rekodzielnictwa4mini galeria rekodzielnictwa6mini galeria rekodzielnictwa7mini galeria rekodzielnictwa8mini galeria rekodzielnictwa9mini galeria rekodzielnictwa10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jako tako
jako tako
9 lat temu

Ciekawa inicjatywa..ciekawe czy na siebie zarobi, mam nadzieję że tak.

jacek.w
jacek.w
9 lat temu

Tak ,faktycznie w tekście na temat Galerii Rękodzielnictwa nie podano adresu Galerii. Czynię to niniejszym i podaję – Olkusz ulica Króla Kazimierza Wielkiego 11 w bramie . Czynna od godz . 10.00 – 16.00 w dni powszednie . W sobotę od 10.00 – 12.00. Podaję również tel. kontaktowy 511 897 993 . Zapraszamy na Facebooka „pozytywnie zakręceni rękodzielnicy” .To jakby odpowiedź czy podpowiedź dla Radzia . I dwa słowa do Czytelniczki . Zapraszam Cię droga Czytelniczko pod wskazany adres to pośmiejemy się razem . Póki co nie kupujemy tylko pokazujemy swoje rękodzielnictwo . Pozdrawiam J.W.

radzio
radzio
9 lat temu

A gdzie ta galeria się mieści?

Czytelniczka
Czytelniczka
9 lat temu

No na 5 metrach kwadratowych to rzeczywiscie bardzo wiele rękodzieła się zmiesci. Kupa smiechu.Jak jeszcze dokupicie tych wyrobów to będzie co oglądać .