tenis maj 2015

Podczas przedłużonego weekendu 1-3 maja, na kortach MOSiR Ośrodka „Czarna Góra” rozegrany został Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Olkusza. Wzięło w nim udział 28 zawodników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: open i powyżej 45 lat.

W każdej kategorii odbył się turniej „ Pocieszenia” dla tenisistów, którzy odpadli z rywalizacji pucharowej w pierwszym meczu.

Wyniki: Kategoria +45: I m. Tomasz Musiorski, II m. Janusz Piasny, III m. Rafał Sobczuk i Mariusz Jurkowski. „Pocieszenie” wygrał Dariusz Krawczyk. Kategoria „open”: I m. Paweł Pieczyrak, II m. Bartosz Kocjan, III m. Paweł Czarnota i Rafał Krawczyk. „Pocieszenie” wygrał Paweł Czarnota. Organizatorem był MOSiR Olkusz. Funkcję Dyrektora i Sędziego Turnieju pełnił Rafał Krawczyk.

Turniej miał na celu sprawdzić formę tenisistów u progu sezonu letniego. Zawodnicy, którzy dobrze przepracowali sezon zimowy, prezentowali wysoki poziom sportowy. Mogli go osiągnąć tylko ci, którzy grali w halach w sąsiednich miastach (Ogrodzieniec, Wolbrom, Dąbrowa Górnicza). W Olkuszu nie mamy obiektu, który umożliwiałby trening tenisistom na odpowiedniej nawierzchni.

Wyniki jakie uzyskują zawodnicy są wprost proporcjonalne do zaangażowania w trening i rywalizację sportową. Doskonałym przykładem są zwycięzcy naszego turnieju, zarówno głównego, jak i pocieszenia. Pan Tomasz Musiorski (kat. +45) przez cały rok trenuje i rywalizuje w rozgrywkach Amatorskiego Tenisa PZT, gdzie na ostatnich Mistrzostwach Polski Amatorów zdobył 3 miejsce w kategorii +50 lat. Oprócz tego gra w Amatorskiej Lidze Śląskiej. Pan Paweł Pieczyrak (kat. open) również trenuje cały rok i rywalizuje w Amatorskim Tenisie PZT oraz bierze udział w rozgrywkach kilku Ligach Amatorskich Krakowa. Takim bagażem pracy i doświadczeń sportowych popartych treningiem może pochwalić się już kilku miejscowych graczy, co wyraźnie podwyższa poziom gry na olkuskich kortach. Doceniają to gracze z sąsiednich miast chętnie przyjeżdżając do nas na turnieje.

Duże słowa podziękowania należą się pracownikom kortów, bez wsparcia których turniej miałby mniejszy wymiar: Bogumiłowi Kowalskiemu i Adamowi Jańczykowi za codzienny wkład pracy w to, aby nawierzchnia i otoczenie kortów dawały satysfakcję z gry oraz dbanie o to, by atmosfera na kortach była serdeczna i by tenisiści podczas rywalizacji nie byli głodni!

Już teraz zapraszamy państwa na tenisowy weekend 26-28 czerwca. Olkusz będzie gospodarzem Turnieju 3 rangi w ramach ogólnopolskiego cyklu rozgrywek Amatorów organizowanych przez Polski Związek Tenisa Ziemnego. Serdecznie zapraszamy!

Rafał Krawczyk

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze