recytatorzy eliminacje

Wiosna rokrocznie jest w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu czasem przeglądów i konkursów, wśród których poczesne miejsce zajmują recytatorskie. W marcu o laury eliminacji rejonowych oraz nominacje do kolejnego etapu w Krakowie rywalizowali uczestnicy 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W dniach 6 i 7 maja 2015 w MDK odbyły się miejsko-gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów, do których przystąpiło 71 uczniów.

56 recytatorów i 15 wykonawców poezji śpiewanej oceniały Stanisława Szarek i Barbara Marszałek. Spośród uczniów szkół podstawowych do eliminacji powiatowych postanowiły zakwalifikować następujących recytatorów: Marię Siołę ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Paulinę Kozę reprezentującą SP nr 9 w Olkuszu, Aleksandra Goraja z SP w Sienicznie, Emilię Prządo z SP nr 9, Jakuba Salwińskiego z SP nr 9. W kategorii poezja śpiewana nominacje otrzymały: Zofia Zalewska i Patrycja Sierka ze Szkoły Podstawowej nr 6. Ponadto wyróżnieni zostali: Jagoda Brzozowska z SP nr 6, Kornelia Szlachta z SP w Zawadzie, Kornelia Pasek z SP w Żuradzie, Maja Kaczmarczyk z PSP w Witeradowie, Maria Kwiatkowska SP nr 2 oraz w kategorii poezja śpiewana – Kornelia Imielska SP z nr 9  i Izabela Byczek z SP w Osieku.

recytatorzy eliminacje2

Decyzją jury w eliminacjach powiatowych miasto i gminę Olkusz reprezentować będą recytatorzy – gimnazjaliści: Natalia Swędzioł z Gimnazjum nr 4, Anna Gonera z Gimn. nr 4, Marcin Borowski z Gimn. nr 4, Magdalena Stanek z Gimn. nr 3, Julia Góralczyk z Gimn. nr 1, Izabela Pięta z Gimn. nr 4. Do kolejnych zmagań w kategorii poezja śpiewana przystąpią: Patrycja Krymula z Gimn. nr 1, Weronika Kajda z Gimn. nr 3 oraz Joanna Kocjan z Gimn. nr 3. Ponadto jury postanowiło wyróżnić: Julię Ziarnik z Gimn. nr 3, Kamilę Pilch z Gimn. nr 4, Szymona Chajdułę z Gimn. nr 4, Julię Fiedor z Gimn. nr 4 oraz w kategorii poezja śpiewana Angelikę Głowacką z Gimn. nr 4.

Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów odbędzie się 20 maja br. w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu.

MOK Olkusz

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o