aa wakacjepn

Młodzicy Przemszy Klucze, a więc chłopcy z rocznika 2000 i młodsi, zostali piątą drużyną Województwa Małopolskiego. Klasyfikacja jest wynikiem turnieju „Wakacje z Piłką Nożną 2013”,  skierowanego do klubów sportowych zrzeszonych w gminnych i powiatowych Ludowych Zespołach Sportowych. W Wielkim Finale imprezy, rozegranym w ostatnią sobotę na boisku w Swoszowicach, triumfował Strzelec Budzów.

 

Jak mówią oficjalne statystyki, w całym projekcie udział wzięło prawie 5000 uczestników! Aby wyłonić najlepszy zespół w województwie rozegrano ponad 1000 spotkań w ramach 108 turniejów na blisko 100 boiskach. Na realizację tego zadania wojewódzcy włodarze przeznaczyli 200 000 zł. Te liczby robią wrażenie, podobnie jak końcowy wynik Przemszy Klucze. To właśnie podopieczni trenera Śliwki reprezentowali w stolicy Małopolski powiat olkuski i trzeba jasno  powiedzieć, że zrobili to w bardzo dobrym stylu. W drodze po ścisły finał Przemsza przeszła przez powiatowe i subregionalne eliminacje, w których przegrała tylko raz, z olkuskim Słowikiem. Dwie porażki 13-latkowie z Klucz ponieśli także na wstępie grupowych zmagań finałowych, w których solidarnie po 1:2 przegrali z LZS Olesno i Strzelcem Budzów. Oprócz tego, kluczanie odnieśli również dwa zwycięstwa – skromne 1:0 z AP Gołcza i Tuchovią Tuchów. W grupie podopieczni trenera Śliwki zajęli trzecie miejsce, za Olesnem i Budzowem. Uprawniało ich to do występu w meczu o 5. miejsce. Także i w tym przypadku nie zawiedli, pokonując 2:1 gospodarzy ze Swoszowic. Trzecie miejsce dla Zatora, a dwa pierwsze dla Mistrza z Budzowa i Szalowej. Słowik, mimo wybornej postawy w etapie powiatowym, nie przebrnął przez eliminacje regionalne i dlatego też zabrakło go w 10-zespołowej obsadzie wojewódzkich zmagań finałowych.

Obok wysokiej lokaty drużynowej, Przemsza odebrała również indywidualnie wyróżnienie, a konkretnie Bartosz Matysek, który w opinii organizatorów został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju finałowego. W Swoszowicach wszystkim młodym piłkarzom wiernie kibicowali parlamentarzyści, działacze i przedstawiciele władz Małopolski. Warto wspomnieć choćby o obecności marszałka Marka Sowy, czy Ministra Pracy i Polityki Społecznej. – Pierwszy raz w Małopolsce przeprowadzono tak duże wydarzenie z imponującą liczbą uczestników. To jest nie tylko przejaw aktywności fizycznej, ale też szkoła charakteru – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze