zlot 2016 zamek

Ponad 70 podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu olkuskiego wzięło udział w III Zlocie Turystycznym pn. Rabsztyn 2016 zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” oraz Socjalizacyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Olkuszu. Młodzież w kilka godzin przeszła z rynku na Rabsztyn, by tam zakończyć zmagania.

Zlot rozpoczął się od coraz bardziej popularnej gry miejskiej. Uczestnicy krążyli po olkuskiej starówce i odwiedzali kolejne punkty, gdzie brali udział w quizach i konkursach. W Punkcie Informacji Turystycznej mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań związanych z historią i atrakcjami turystycznymi Olkusza oraz całej ziemi olkuskiej. Uczestnicy zlotu mogli także bezpłatnie zwiedzić Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej i wziąć udział w konkursach i zadaniach sprawnościowych przygotowanych i prowadzonych przez strażaków ochotników.

Na uczestników zlotu czekał także konkurs o bezpieczeństwie przeprowadzony przez funkcjonariuszy olkuskiej Straży Miejskiej oraz w konkurs profilaktyczny. Jedno z zadań wiązało się z wystawą „Barwy jurajskich nocy” umiejscowioną w olkuskim magistracie.

Po zakończeniu gry miejskiej uczestnicy zlotu ruszyli na Rabsztyn, gdzie czekały na nich gorące kiełbaski, słodki poczęstunek ufundowany przez olkuski PSS, gry, zabawy rekreacyjne oraz sportowe, a także konkurs przyrodniczy zorganizowany przez Nadleśnictwo Olkusz.

Nie zabrakło też zmagań plastycznych. Zadaniem uczestników było narysowanie mapy swojej niedawnej wędrówki. Dzięki uprzejmości MOK Olkusz rajdowcy mieli możliwość zwiedzić zamek Rabsztyn za symboliczną złotówkę. Po warowni młodzież oprowadzał prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” Jacek Sypień.

Podczas finału zlotu wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy zwycięskim drużynom. Pierwsze miejsce zajął zespół ze Świetlicy Środowiskowej w Bukownie, drugie przypadło w udziale Rodzinnemu Domu Dziecka Elizy i Roberta Bieniek z Bukowna, a trzecie trafiło do świetlicy Placówka Wsparcia Dziennego z Bolesławia. Wszystkie drużyny otrzymały komplety materiałów promocyjnych o Olkuszu przygotowane przez Biuro Promocji i Informacji Publicznej. Nagrody wręczali Dominika Sobera-Goc, dyrektor Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Olkuszu oraz Jacek Sypień. Zlot został zorganizowany przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Olkusz oraz prywatnych sponsorów.

Kolejna jego odsłona już w przyszłym roku.

Fot. Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze