Internet to to narzędzie, dzięki któremu każdy kto ma talent, może zaprezentować się szerszej publiczności. Młodzi muzycy, którzy zaczynają swoją karierę od coverowania znanych kawałków, jeżeli uda im się zainteresować swoją twórczością duże grupy użytkowników, mają szansę odnieść sukces na prawdziwej scenie. Doskonale wiedzą o tym Olga Skrzyniarz i Kamil Czerniak, czyli duet Hailstone z Bukowna.

Olga jest wokalistką, a Kamil gra na gitarze. Od jesieni zeszłego roku regularnie umieszczają w sieci swoje wersje znanych utworów w wersji akustycznej. Wszystko za sprawą serwisu YouTube. Jest to internetowy serwis należący do potentata tej branży, korporacji Google. W Polsce Youtube jest drugim co do wielkości serwisem społecznościowym (zaraz po serwisie Facebook). Korzysta z niego około 16 milionów Polaków.

Serwis ten służy do publikowania amatorskich (i coraz częściej także profesjonalnych) nagrań filmowych, które następnie mogą być odtwarzane przez innych internautów w dowolnej chwili. Dzięki swej prostocie, funkcjonalności i ogromnej popularności, serwis ten coraz częściej nazywany jest telewizją XXI wieku.

Na YouTubie można znaleźć dosłownie wszystko. Coraz więcej w nim także polskojęzycznych kanałów tematycznych – rozrywkowych, muzycznych, filmowych, kulinarnych, satyrycznych czy edukacyjnych. Bardzo dużą popularnością cieszą się także kanały muzyczne, na których młodzi artyści nagrywają swoje wersje utworów znanych wykonawców.

Tą drogą postanowili pójść także Olga i Kamil. Olga Skrzyniarz jest tegoroczną maturzystką. Swój talent wokalny doskonali w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie od 6 klasy szkoły podstawowej i ma już za sobą wiele występów na lokalnej scenie. Kamil Czerniak to student informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od lat interesuje się grą na gitarze. Efekt ich współpracy można podziwiać na ich wspólnym kanale w serwisie YouTube.

Młodzi wykonawcy mają już za sobą swój pierwszy wspólny sukces. Udało im się wystąpić na dużej scenie w eliminacjach do programu „Must be the Music”. Występ w prawdziwej telewizji połączony był z internetowym głosowaniem, w którym duet z Bukowna zajął drugie miejsce. W samo głosowanie zaangażowało się bardzo wielu ludzi. „Zrobiło się nam naprawdę miło, kiedy zobaczyliśmy, że tak wiele osób nam kibicuje. To najpiękniejsze, co może być!” – komentują młodzi artyści.

Olga i Kamil dalej mają zamiar nagrywać covery dobrze znanych kawałków, ale jak podkreślają, myślą też o czymś własnym. „Covery to świetna nauka, można się przy tym rozwijać tworząc własną aranżację. W przyszłości fajnie byłoby jednak tworzyć także swoje własne kompozycje” – komentuje Kamil.

„Najlepsze w tym wszystkim jest to, że realizujemy swoją pasję, która spotyka się z akceptacją i zainteresowaniem innych. Wielu ludzi nam kibicuje, a nasi rówieśnicy bardzo często pytają, kiedy nagramy kolejny utwór” – mówi Olga.
Na żywo będzie można ich zobaczyć na Dniach Bukowna już 20 czerwca. A do tego czasu zapraszamy do odwiedzenia ich profilu Hailstonecovers w serwisie Youtube.

Fot. arch.Olgi Skrzyniarz i Kamila Czerniaka

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
władca lemingów Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
władca lemingów
władca lemingów

Olga ma dobry wokal i niezly warsztat jednak Kamil ma wiele do nadrobienia …. ale szacunek ze udało sie dotrzec do tak dalekiego etapu 🙂

jesli chodzi o Hailstone to polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=tUAHMdGjMXw