Ponad 60 zawodników wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko–Częstochowskiej Oyama Karate w Kata. Sportowe zmagania toczyły się na sali gimnastycznej olkuskiej „Budowlanki”. Na najlepszych czekały pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody.
W kategorii „pierwszak” zwyciężyła Karolina Szwagierczak z Olkusza. Drugie miejsce zajął Łukasz Wróbel z Brzeszcz, a trzecie Miłosz Milej z Olkusza i Janusz Bolisęga z Oświęcimia. W gronie młodzików pierwsze miejsce przypadło Kacprowi Kasperkowi z Wadowic, a drugie Jakubowi Pawłowskiemu z Oświęcimia.

Trzecim miejscem na podium podzielili się Agata Leśniak z Oświęcimia i Dawid Półtorak z Olkusza. Najlepszym kadetem został olkuszanin Mateusz Zoń, przed Konradem Wróblem z Brzeszcz oraz dwójką zawodników z Oświęcimia, którzy zajęli trzecią lokatę: Przemysławem Majkutem i Kamilą Kowal. W kategorii średnio zaawansowanych najwyżej na podium stanęła Monika Leśniak z Oświęcimia. Kolejne miejsca zajęli brzeszczanie: drugie Piotr Rączka, a trzecie Jakub Mirek i Katarzyna Rączka. W gronie zaawansowanych wygrał Kacper Lis, który w finale pokonał swoją siostrę Karolinę Lis. Na trzecim miejscu uplasowali się Wanda Grygierczyk z Brzeszcz i Katarzyna Koczor z Oświęcimia. Dokładnie tak samo wyglądał układ na podium w kategorii kobudo. Jurorzy przyznali też indywidualne nagrody. Najbardziej bojowym zawodnikiem został Mateusz Zoń, najbardziej skoncentrowaną zawodniczką Karolina Szwagierczak, a najlepszym technikiem Kacper Lis.
– Poziom był dosyć wysoki, zawodnicy startujący w wyższych kategoriach są utytułowani. Najliczniej reprezentowane były najmłodsze grupy. O wyrównanych pojedynkach świadczą oceny sędziowskie – często werdykt był 2 do 1. Chciałem serdecznie podziękować dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Małopolski Elżbiecie Kantor za nagrody dla zwycięzców oraz dyrektor Zespołu Szkól nr 4 w Olkuszu, Maridzie Zoń za życzliwość i pomoc w organizacji zawodów. Sporo pracy w przygotowanie zawodów włożyła też moja żona Marta oraz córki, niektórzy rodzice zawodników oraz Piotr Ziarnik z Gorenic. Przy okazji zachęcamy gimnazjalistów od nowego roku szkolnego do uczestnictwa w treningach w olkuskim Zespole Szkół nr 4. Treningi przewidziano też dla dorosłych – mówił organizator zawodów sensei Kazimierz Skalniak 3 dan z Jurajskiego Klubu Oyama Karate.
Sędzią głównym zawodów był sensei 3 dan Tadeusz Bednarczyk z Oświęcimia. W jury zasiedli również sensei Jacek Kasperek 3 dan z Wadowic, sensei Marek Wawrzyński 1 dan z Brzeszcz oraz sempai Ewelina Madejska z Olkusza.
Jurajski Klub Oyama Karate będzie też organizatorem Mistrzostw Olkusza Oyama Karate w Kata w grudniu, gdzie zmagać się będą  tylko lokalni zawodnicy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

{joomplu:7191}{joomplu:7194}{joomplu:7201}{joomplu:7208}

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
eeeNorbert Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eee
eee

omg;;p

Norbert
Norbert

😆