Skawa Wadowice – IKS REM-TD Olkusz 1-5 (0-3)
Olkuszanie na ten mecz pojechali „zdekompletowani”. Kartki bądź kontuzje wyeliminowały Jurczyka, Juszczyka i M. Przybyłę. Kontuzje dopadły też wcześniej gospodarzy. Olkuski zespół pokazał charakter i przywiózł komplet punktów.
Olkuszanie dominowali na murawie od pierwszej do ostatniej minuty. Świetną okazję w 3. minucie miał Kozak, ale minimalnie chybił. Szybko nadrobił to D. Przybyła, udanie główkując po kornerze Szczypciaka. Goście kilkakrotnie sprawdzili formę wadowickiej defensywy.

Dopiero po 30 minutach gry Skawa miała okazję na wyrównanie, ale Bednarz nie wykorzystał dobitki po nieudanym strzale Kuzi. Po kilku niewykorzystanych szansach przyjezdni otrzymali w prezencie bramkę. – Jagiełka próbował interweniować po uderzeniu Czechowskiego, a skończyło się na samobójczym trafieniu. Do przerwy przewagę mógł zwiększyć Kaczmarczyk, którego intencje wyczuł Gawlik. Udało się za to Szczypciakowi – tym razem bramkarz Wadowic miał mniej szczęścia.
Po zmianie stron gra toczyła się w trudniejszych warunkach. Padający deszcz i błoto nie rpzeszkodziły jednak gościom w strzelaniu kolejnych bramek. Błąd miejscowych wykorzystał D. Przybyła i Olkusz prowadził już 0-4. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 67. minucie Bednarz. Do końca spotkania przyjezdni wykorzystali jeszcze jedną okazję, w 90. minucie piątą bramkę zdobył Tomsia.
– Uważam, że taki wynik to najniższy wymiar kary dla Skawy. Przy naszej większej skuteczności rezultat spotkania mógł być dużo wyższy. Zaowdnicy podeszli do meczu tak jak powinni, stwarzali wiele okazji i przede wszystkim mieli pomysł na grę – powiedział po meczu trener IKS-u Roman Madej.
W najbliższą niedzielę olkuszan czeka wyjazd do Tuchowa.
0-1 D. Przybyła 10′, 0-2 Jagiełka 36′ samob., 0-3 Szczypciak 43′, 0-4 D. Przybyła 59′, 1-4 Bednarz 67′, 1-5 Tomsia 90′.
Sędziował Rafał Wiewiór (Kraków). Żółte kartki: P. Dyrcz, M. Gaudyn, P. Gaudyn, Curzydło – Kaczmarczyk dwie, D. Przybyła. Czerwona kartka: Kaczmarczyk 61′.
Skawa: Gawlik – J. Curzydło, Warchał (37′ Kasiarz), Jagiełka, P. Dyrcz – K. Dyrcz (10′ M. Gaudyn), P. Gaudyn, Barcik, Bednarz – Pytel, K. Kuzia.
Olkusz: Trela – Kaczmarczyk, Tomsia, Szymczyk, Banyś – Będkowski, Kozak, D. Przybyła, Szczypciak (90′ Wojdyła) – Wdowik, Czechowski (90′ Tondos).