W środę tj. 22 stycznia br. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu  odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu dotyczące używania narkotyków oraz substancji psychoaktywnych.

„Narkotyki i dopalacze zabijają” to kampania o charakterze edukacyjno-informacyjnym skierowana do dzieci i młodzieży, która została opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Jej celem jest  zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych.

Podczas spotkania z młodzieżą młodszy aspirant Marika Guzik-Gajda oraz dzielnicowy aspirant sztabowy Łukasz Zańko omówili zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich za popełniane czyny karalne, oraz czyny świadczące o demoralizacji, opierając się o przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także o konkretne przykłady prowadzonych spraw.  Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat aspektów prawnych i zdrowotnych związanych z zażywaniem i posiadaniem narkotyków.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze