W roku szkolnym 2019/2020, podobnie jak w poprzednich latach, najmłodsi uczniowie olkuskiej „Czwórki” rozpoczęli z sukcesem swoją naukową przygodę z chemią.

Pięćdziesięciu „ najmłodszych chemików” z klas I o profilu biologiczno- chemicznym reprezentowało Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Ogólnopolskim  Konkursie Chemicznym Multitest,  którego organizatorem było Centrum  Edukacji Szkolnej w Warszawie, a uczestnikami młodzież z 16 województw. Tym bardziej miło nam poinformować, że  udział naszych wychowanków uwieńczony został sukcesem.

Uczennice klas pierwszych, Zuzanna Jurkiewicz i Amelia Jałowiec, otrzymały Tytuł  Laureata, a 14 osobom  przyznane zostały Dyplomy Wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W grudniu nasi licealiści wzięli także udział w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym organizowanym przez  Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Warto podkreślić, że w I etapie stanęło w szranki  1300 młodych miłośników chemii, a nasze podopieczne, tym razem z klasy IIe, Kasia Leśniak i Julia Kwarta , znalazły się wśród 200 najlepszych  i   awansowały do następnego etapu. 

II i ostatni juz etap odbędzie się 7 marca w Krakowie. Mocno trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!

„Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie znaków zapytania”-  zatem gratulujemy młodzieży i pani mgr Ewie Tarnawskiej- Kulawik i mamy nadzieję, że to dopiero początek fascynującej chemicznej przygody. Niech znaków zapytania będzie jak najwięcej!

IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze