Blisko 5,5 tysiąca uczniów szkół podstawowych i liceów z całej Polski zmierzyło się w listopadzie z zadaniami XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Rokrocznie jest on organizowany w ramach projektu edukacyjnego Łowimy Talenty pod patronatem Politechniki Wrocławskiej. Wyniki tego konkursu ogłoszone zostały w styczniu 2020 roku. Okazało się, że dla uczniów IV LO udział w nim zakończył się wielkim sukcesem!

Podopieczni pani Anny Olejniczak – Irli zajęli bowiem wysokie lokaty w województwie i w kraju. Najwyżej uplasowała się Natalia Pandel, która zdobyła tytuł Laureata XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Ilość uzyskanych punktów dała jej pierwsze miejsce w województwie małopolskim i 10 pozycję w Polsce. Poza Natalią dużym sukcesem mogą się pochwalić też trzy inne uczennice, które także uplasowały się na wysokich pozycjach i zajęły kolejno: Oliwia Baran – 3 miejsce w województwie małopolskim, 27 w kraju; Daria Marzec – 7 miejsce w województwie małopolskim, 147 w kraju; Zuzanna Jurkiewicz – 12 miejsce w województwie małopolskim, 204 w kraju.

Celem projektu edukacyjnego Łowimy Talenty jest rozbudzanie zainteresowań i wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez stwarzanie jej możliwości do intelektualnego, a także twórczego współzawodnictwa. Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą w ten sposób promować talenty oraz rozbudzić zainteresowania językowe uczniów. Cele te doskonale korespondują z założeniami programu DSD, który jest realizowany przez IV LO im. K.K.Baczyńskiego. Uczniowie grup DSD uczestniczą m.in. w cyklicznych wydarzeniach organizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie dla szkół ponadpodstawowych. Warsztaty prowadzone przez lektora z Niemiec są dla nich nie tylko doskonałą okazją do szlifowania swoich umiejętności językowych czy pogłębienia wiedzy na temat historii i kultury Niemiec, ale także skutecznie motywują do nauki języka niemieckiego. Potwierdza to sukces uczennic IV LO im. K.K.Baczyńskiego.

Uczennicom i opiekunowi serdecznie gratulujemy.

IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze