przydatne w życiu 2018

Program debat oksfordzkich umożliwia uczniom doskonalenie pasji oratorskich i jakże potrzebnej umiejętności pracy w zespole. Ciekawe tezy debat rozwijają wyobraźnię, uczą umiejętności wyszukiwania argumentów i dowodów na poparcie tez, stawiając zawodników w sytuacjach nietypowych, w których muszą sobie poradzić konfrontując swoją wiedzę i umiejętności z innymi młodymi ludźmi.

Debaty rozwijają zatem cechy, które zawsze będą przydatne w życiu. Młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego sztukę debatowania opanowała perfekcyjnie. W eliminacjach III Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich, który został rozegrany 27 lutego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, nasza drużyna w znakomitym stylu pokonała renomowane licea śląskie (m.in. IV LO im. S.Staszica w Sosnowcu, II LO im. St. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej czy I LO im .M. Kopernika w Będzinie), wygrywając wszystkie trzy potyczki. Zajmując I miejsce, zespół IV LO uzyskał awans do finału, który zostanie rozegrany 13 marca.

Iza Kulig, Iza Pięta, Dominika Pajączkowska i Aleksandra Gawron zmierzyły się z 3 tematami; „Prawo do ciepła w domu jest ważniejsze niż ograniczanie smogu”, „Polska powinna opuścić Unię Europejską” oraz „GMO powinno być powszechnie dopuszczone w uprawach”.
Czekamy na kolejny sukces!

IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze