festiwal koled1

W środę 10 grudnia sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu rozbrzmiewała bożonarodzeniowymi pieśniami. Przez blisko siedem godzin jury oceniało talenty trzydziestu pięciu podmiotów wykonawczych, czyli solistów, duetów i zespołów rywalizujących w eliminacjach rejonowych XXI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Impreza ta jest największą tego typu w Polsce. Do festiwalowych przesłuchań przystępuje ponad 20 tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Konkurencja jest zatem ogromna. Rokrocznie jednym z 37 organizatorów eliminacji rejonowych tego festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Wielekroć nasi reprezentanci znajdowali się w gronie finalistów i laureatów konkursu głównego. Najpierw jednak muszą zwycięsko przejść przez kwalifikacje lokalne i rejonowe. Tym razem do przedostatniego etapu w olkuskim MOK przystąpili wokaliści z powiatów olkuskiego, chrzanowskiego i ziemskiego krakowskiego.

festiwal koled2

Do jury tegorocznych eliminacji rejonowych biuro festiwalowe w Będzinie delegowało troje muzyków: Zofię Stachurę, Mariolę Dobrzańską i Krzysztofa Ziętka. Zgodnie z ich werdyktem, podjętym po kilkugodzinnych przesłuchaniach i obradach, do finałowej rywalizacji zakwalifikowały się trzy solistki i dwa duety. W kategorii solistów- dzieci nasz rejon reprezentować będą: Oliwia Sioła ze Szkoły Podstawowej w Czubrowicach oraz Emilia Prządo z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, zaś w kategorii solistów – młodzieży – Anna Gaweł, również z olkuskiego MOK. Do zmagań o festiwalowe laury jury zakwalifikowało także duety, w skład których wchodzą: Magdalena Pałka i Zofia Węglarz oraz Anna Gaweł i Aleksandra Ozga. Oba duety kształcą swe wokalne zdolności w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Trzymamy kciuki za udane występy całej siódemki w Będzinie!

Festiwalowe przesłuchania prowadziły: kierownik Działu Artystycznego MOK Beata Soboń i instruktor Beata Nowak.

Więcej informacji o Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie znaleźć można na stronie internetowej www.mfkip.pl.

MOK Olkusz

festiwal koled3

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze