jastarnia konkurs

Młodzi olkuszanie już po raz kolejny potwierdzili swoją krajową dominację w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego”. Z Jastarni wrócili z mistrzostwem kraju.

Najlepsi w Polsce okazali się uczniowie Gimnazjum nr 3, nad których przygotowaniem czuwał Grzegorz Starosta. Przedstawiciele „Trójki” bez większych problemów rozprawili się z testem wiedzy morskiej, wykazali się precyzją w strzelaniu z karabinka pneumatycznego i rzucie rzutką ratowniczą, a także najszybciej pływali i wiązali węzły żeglarskie. W skład zwycięskiego duetu weszli Wiktoria Wilk oraz Przemysław Czaja. W czołówce uplasowali się też uczniowie IV LO pod opieką Katarzyny Polak. Klaudia Sikora oraz Radosław Wadowski zajęli ostatecznie piąte miejsce, turniejowe podium przegrywając jedynie z rywalami z Kielc i Lublina.

Obie drużyny w nadmorskiej Jastarni reprezentowały województwo małopolskie. W drodze do wielkiego finału konkursu, olkuszanie pokonali trzy poprzednie etapy. Wyjazd na drugi koniec Polski był nagrodą za dotychczasowe osiągnięcia i potwierdzeniem kilkuletniej dominacji w kraju. W klasyfikacji województw z dorobkiem 2098 punktów nasza ekipa zajęła czwarte miejsce, o 33 oczka przegrywając brązowe medale z rówieśnikami z Lubelszczyzny. Wygrało województwo świętokrzyskie.

Obok wyróżnień drużynowych, olkuscy uczniowie okazali się najlepsi w Polsce w dwóch konkurencjach. Licealiści z „Czwórki” wygrali konkurs wiedzy oraz wiązania węzłów żeglarskich. Z wiązaniem węzłów najlepiej poradzili sobie również gimnazjaliści z „Trójki”. Przemysław Czaja za najlepszy czas w pływaniu i wysokie wyniki w innych konkurencjach, wśród uczniów szkół gimnazjalnych został też indywidualnym wicemistrzem kraju.

Fot. Zbiory szkolne IV LO i Gim 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze