Ogłoszenie UMiG Olkusz
Podejrzana dezinformacja radnych PiS
Gdy obejmowałem urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz liczyłem się z tym, że lokalni politycy będą próbowali wywierać na mnie presję oraz używać wszelkich dostępnych środków, by mnie zdyskredytować.

Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre, co widać w rosnącej aktywności lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Niestety – głównie w prasie. „Najznakomitszy” przykład stanowi postępowanie na odbiór odpadów komunalnych, które w opinii radnych PiS wyrażanej w mediach urosło do rangi afery, a w rzeczywistości… jest całkowicie normalne, czyli nie odbiega od europejskich standardów i obowiązujących przepisów.

 

Wierząc w całkowitą przejrzystość życia publicznego już w połowie czerwca informowałem na łamach prasy, że zaoferowane ceny w postępowaniu przetargowym na odbiór odpadów komunalnych były dla nas zaskakujące, bowiem znacznie przekroczyły one zaplanowany na ten cel budżet.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości próbują dowodzić, że przetarg na śmieci jest „podejrzany” lub wręcz „ustawiony”, ponieważ wśród wymagań, które zostały przedstawione potencjalnym wykonawcom, mniejszy nacisk postawiony został na proponowaną cenę, przy jednoczesnym zwiększeniu oczekiwań dotyczących ochrony środowiska. Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony radnego powiatowego Łukasza Kmity – mojego konkurenta w ostatnich wyborach samorządowych oraz radnego Rady Miejskiej w Olkuszu Michała Mrówki (PiS), któremu w ubiegłym roku odmówiłem zatrudnienia na dobrze płatnym stanowisku.

Radni Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że to z uwagi na moje „fanaberie” w przetargu na odbiór śmieci wpłynęły tylko dwie oferty, w dodatku znacznie wykraczające poza zaplanowany budżet. Chciałbym wprost odnieść się do powtarzanej przez nich argumentacji:

  1. Radny Łukasz Kmita nazywa wymagania z pierwszego przetargu „fanaberiami” – dlaczego jednak nie potrafi przyznać, że to wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmiana ustawy Prawo zamówień publicznych sprawiła, że w prowadzonej przez nas procedurze musiało znaleźć się o wiele więcej pozacenowych kryteriów oceny oferty? Dwa lata temu to cena przede wszystkim decydowała o wyborze wykonawcy (96% końcowej oceny oferty). Dzisiaj kryterium ceny nie może przekraczać 60%, co w kontekście tego zamówienia mogło mieć niebagatelne znaczenie. Zarówno dwa lata temu, jak i w tym roku, w przetargu na odbiór odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Olkusz wpłynęły dwie oferty. Łukasz Kmita pisze w swojej gazecie, że „jeśli przez fanaberie burmistrza mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci, będzie to prawdziwy skandal”. Pomija jednak fakt, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Rada Miejska w Olkuszu, w tym radni należący do PiS.
  2. Radni PiS krytykują również wprowadzony zapis dotyczący wymagań technicznych pojazdów wykorzystywanych do wykonywania zamawianych usług. Jeden z nich miał być zasilany gazem ziemnym CNG. Radny Kmita przekonuje, że znacząco podnosi to cenę usług, z czym nie zgadza się Tomasz Olszowy – Prezes ALBA MPO Sp. z o.o., które zajmuje się odbiorem odpadów komunalnych m.in. w Olkuszu. W oficjalnym, przekazanym prasie stanowisku, stwierdził on, że „Koszt eksploatacji śmieciarki zasilanej gazem jest porównywalny a nawet niższy od tradycyjnej, napędzanej olejem napędowym. Nie wpływa to na koszt realizacji usługi”. 
    Zmienia się natomiast prawo, co bezpośrednio wpływa na wzrost cen. Tezę tę potwierdził Prezes ALBA MPO Sp. z o.o. Tomasz Olszowy: „Koszt usługi wynika natomiast z coraz wyższych wymagań nakładanych prawem na przedsiębiorców z branży gospodarki odpadami”.
  3. Radny Michał Mrówka napisał z kolei, że „po tym, gdy sprawę nagłośnił radny Kmita gmina unieważniła przetarg”. Decyzja o unieważnieniu przetargu została podjęta w dniu zapoznania się z ofertami, czyli na długo przed „nagłośnieniem sprawy” przez Panów Kmitę i Mrówkę. Na posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej Rady Miejskiej w Olkuszu, która odbyła się 12 czerwca br., radni zostali zapoznani ze złożonymi w przetargu ofertami oraz konieczności unieważnienia przetargu, bowiem cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą Gmina Olkusz przeznaczyła na sfinansowanie zamówienia.
  4. Radni Michał Mrówka i Łukasz Kmita przekonują również, że ich podejrzenie dotyczące prawidłowości prowadzonej procedury przetargowej wynikają z faktu, że potencjalni wykonawcy składali oficjalne pytania dotyczące specyfikacji zamówienia. Wystarczy tylko pobieżna analiza zamówień ogłaszanych przez wszystkie samorządy w kraju, by wiedzieć, że zapytania potencjalnych wykonawców objęte są procedurą udzielania zamówień publicznych, a zatem są oczywistością i stanowią oficjalny kanał komunikacji między zamawiającym a oferentem. Nikt nie skorzystał z niewątpliwego prawa wniesienia odwołania do zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Dopiero wówczas moglibyśmy mówić o wątpliwościach.

Szanowni Państwo,
wszystkie szczegóły dotyczące omawianego przetargu znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Na wspomnianej wcześniej Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej przeprowadzona została długa dyskusja dotycząca kryteriów przetargu. Pod koniec czerwca br. zostało ogłoszone nowe postępowanie. Do czasu jego zakończenia usługi związane z odbiorem odpadów komunalnych dostarcza dotychczasowa firma.

Biorąc pod uwagę fakt, że lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości przedstawiają historię wyboru wykonawcy na odbiór odpadów komunalnych w sposób skrajnie subiektywny – z pominięciem szczególnie istotnych faktów – mam dużą wątpliwość czy ich rzeczywistą intencją jest rzetelne przekazanie Państwu tych informacji.
Wnioski do wyciągnięcia pozostawiam Państwu. Rozumiem, ze Panowie radni już pracują na własne nazwiska w kontekście nadchodzących wyborów, jednak nie będę godził się na tak obrzydliwą manipulację opinią publiczną.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
Roman Piaśnik

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
7 lat temu

he, wyścig o tytuł najgorszego burmistrza Olkusza ma wielu faworytów 🙂 Obawiam się jednak , że prawdziwa gwiazda w tej konkurencji dopiero nam się objawi 🙂

awers rewers
awers rewers
7 lat temu

[quote name=”Zawiedziony mieszkan”]Czar prysł, maska opadła. Dziś patrzymy na najgorszego gospodarza miasta w historii. To przykre! Kadencja pana burmistrza jest gorsza niż czasy potopu dla mieszkańców.
Dziś ludzie którzy otaczają Romana to osoby tkwiące w latach 70tych PRL[/quote]
To prawda że otoczył się peerelowskimi truchłami ale chyba najgorszym burmistrzem był jednak [moderacja] Dutkiewicz i [moderacja] Rzepka, jeden sprzedając cudzą własność naraził tak biedne miasto jak Olkusz na ogromne odszkodowanie a drugi nie wypłacając zasądzonego odszkodowania przez rok dopuścił do ogromnych odsetek które trzeba było zapłacić

awers rewers
awers rewers
7 lat temu

Po przeczytaniu artykułu myśl o ustawionym przetargu nasuwa się sama.Jak można wymyślać punkt w specyfikacji o zasilaniu samochodów gazem to typowa ustawa pod klienta (a tak naprawdę to kim dla Pana Burmistrza jest autorytet P.Olszowy że zawładnął umysłem Burmistrza?)Dla mnie to zwycięzca przetargu może latać na ekologicznej miotle i zabierać śmieci.Liczy się cena kary za nie terminowe odbieranie śmieci a dopiero później reszta.Nie remontowana droga od wiaduktu do ronda na Młodych powoduje większe zanieczyszczenie środowiska bo samochody jadą na najniższym możliwym biegu a panowie władcy Olkusza przerzucają się kto ma remontować.Wszystkie za szczegółowe i wymyślne specyfikacje świadczą o ustawce.Ciekawe kto jest szefem działu specyfikacji?

Pisiewicz
Pisiewicz
7 lat temu

[quote name=”Radek”]Ciekawe jak roman naprawia miasto? Dogadując się z Dudim… :-/
Srare wygi wiedzą jak doić dojną krowę… niestety ta sytuacja pokazała, że radni uzależnieni od władzy – sekretarz ze szkoły na słowikach oraz nauczycielka – bojąc się o swoją pracę nie będą mieli kregoslupa moralnego… to przykre… a sprytnie wykorzystał to komunista[/quote]

Trochę szacunku Pan Gamrat robi dobrą robotę dla Osiedla Centrum widać zmiany na lepsze. Ciekawe jak Pis naprawia miasto?? Chyba zdjęciami na portalach społecznościowych podwórka Nivea 😆 😆 😆

ROSSI
ROSSI
7 lat temu

Panowie z PISu już długo rządzić nie będziecie i będziecie szukać pracy a nikt Was nie przyjmie.

Radek
Radek
7 lat temu

Ciekawe jak roman naprawia miasto? Dogadując się z Dudim… :-/
Srare wygi wiedzą jak doić dojną krowę… niestety ta sytuacja pokazała, że radni uzależnieni od władzy – sekretarz ze szkoły na słowikach oraz nauczycielka – bojąc się o swoją pracę nie będą mieli kregoslupa moralnego… to przykre… a sprytnie wykorzystał to komunista

Pisiewicz
Pisiewicz
7 lat temu

[quote name=”Gizmo”][quote name=”proste”]Skoro ktoś aż tak publicznie atakuje pana Kmitę to może znaczyć, że się go boi. Tyle w temacie.[/quote]
Ile jeszcze nicków używasz?Styl pisania ten sam.A do samego pana Kmity.Na Pana to sobie trzeba zasłużyć,Zwykły Misiewicz z nadania partyjnego.Miałem okazję być ze sprawą,tak jak twierdzili biuro poselskie otwarte.Kmita mnie olał i wysłał do bliźniaków,niby prawników.Przy mnie,petencie się kłócili i sprawdzali w książkach mądrych co odpowiedzieć.Przed wizytą już to wiedziałem[/quote]

Dokładnie niby prawnicy zrobili sobie biznesik przy biurze Dżaka. Podsumowaniem działalności PiSu jest Rada Miasta mając 11 mandatów mogli robić wszystko ale sprzedali się za parę srebrników. A ci co zostali to teraz Psioczą na tych co sie opamiętali i pomagają Burmistrzowi w naprawie Miasta.

valdez76
valdez76
7 lat temu

Jaki problem ogłosić przetarg?A wygraną firmę obciążyć kosztami jak nie podoła.A wszyscy niezainteresowani dyskutują o tym na publicznym forum.Tego tematu nie powinno być.

adam.2017
adam.2017
7 lat temu

[quote name=”Wiktor”]Co do śmieciarek zasilanych sprężonym gazem ziemnym – najbliższe stacje CNG są w Trzebini i Dąbrowie Górniczej. Wielkość zbiornika na gaz pozwalałaby pojazdowi na pokonanie drogi od stacji do wjazdu do Olkusza i z powrotem. Na zbieranie odpadów już by nie starczyło. Jaki to ma sens?
.[/quote]
Może to jest wyjątek, a pozostałe przetargi są wzorowo dopracowane.
Można gdzieś poczytać te przetargi? Na sprzęt,na usługi ,stanowiska pracy w magistracie?

muszka
muszka
7 lat temu

Coraz gorzej z tymi „jego” artykułami, co następny, to bardziej się ośmiesza.

Gizmo
Gizmo
7 lat temu

[quote name=”proste”]Skoro ktoś aż tak publicznie atakuje pana Kmitę to może znaczyć, że się go boi. Tyle w temacie.[/quote]
Ile jeszcze nicków używasz?Styl pisania ten sam.A do samego pana Kmity.Na Pana to sobie trzeba zasłużyć,Zwykły Misiewicz z nadania partyjnego.Miałem okazję być ze sprawą,tak jak twierdzili biuro poselskie otwarte.Kmita mnie olał i wysłał do bliźniaków,niby prawników.Przy mnie,petencie się kłócili i sprawdzali w książkach mądrych co odpowiedzieć.Przed wizytą już to wiedziałem

Kolega z ławki
Kolega z ławki
7 lat temu

Nasz Wójt nigdy nie był lotny… Raczej w szkole uchodził za tumoka. Uczyć się ni chciał… raczej wolał kogoś podpiera…ić. A i do partii chyba należał… Wiadomo… Po co.

Aaaaabbbcc
Aaaaabbbcc
7 lat temu

A przypomnij mi jaką uczelnie i jaki kierunek kończył Roman i Paweł… tą co kształciła inż w Olkuszu… olkuską sorbone :-p Pawełkowi podobno dr Włodzimierz pomagał… bo podobno słabo szło. Olkuski dyplomatołek… hehe

Babcia
Babcia
7 lat temu

Do Misiewicz – otóż to, Klich – lekarz psychiatra szefem MON – wspaniałe kompetencje

Pisiewicz
Pisiewicz
7 lat temu

[quote name=”misiewicze.pl”]Polecam stronę http://www.misiewicze.pl. Znajdziecie tam na tej liście między innymi Łukasza Kmitę, który po wygranych wyborach PiS objął stanowisko szefa małopolskiego KRUS. Pytam jakie on ma kwalifikację? Z tego co wiem Piaśnik się zlitował, rekomendując go na przewodniczącego Związku Komunikacji Międzygminnej, i chyba tylko tyle, jeżeli chodzi o jego doświadczenie zawodowe.Jeżeli tak, to czy to jest wystarczające, na objęcie tak ważnego stanowiska?[/quote]

Otóż to ludzie już nie kupią Dyzmy Olkuskiej scenki politycznej. Po politologi dyrektorem KRUS niezłe jaja ale to modne w tej partii patrz Wiceminister Sprawiedliwości i weryfikator Jaki.

nie hejt, merytoryka
nie hejt, merytoryka
7 lat temu

[quote name=”Opiniodawca”]Takich ludzi jak Łukasz Kmita Olkuszowi potrzeba. Doświadczenie to nie wszystko i nie jest to jedyne kryterium oceny kwalifikacji. Czy ktoś kto pracuje na jednym stanowisku 20- 30 lat jest mistrzem i gwarantuje mu to sukces ??? Ważne, że się rozwija, pogłębia wiedzę, ma power i chce coś zrobić. Kiedy był w ZKG to działał aktywnie, coś zrobił – tyle ile mógł. To,że patrzy na ręcę obecnym włodarzą z Gminy i Powiatu to akurat ogromy plus i jeśli sa w porządku to udowodnią to.
Postawmy na ludzi zaangażowanych, otwartych i mających pomysł na region olkuski. Wszystkie dotychczasowe działania serwowane przez Gminę i Powiat są marne i mierne. Tyle w temacie.
Prośba, nie hejtujmy, tylko merytorycznie rozliczajmy zarządzających, bo oni pracują dla nas i to my decydujemy co z nimi zrobimy przy kolejnych wyborach, a nawet wcześniej jeśli będą przeginać.[/quote]
„….Kiedy był w ZKG to działał aktywnie, coś zrobił – tyle ile mógł…” Możesz kontretniej ile zrobił ??? Uciekł później do Krakowa zajmując dyrektorskie stanowisko w ARiMR (a śmiem twierdzić że nawet nie potrafi wymienić pięciu odmian pszenicy ozimej)…

donkichot
donkichot
7 lat temu

jak on wygląda … napuchnięty … A jak wygląda ten co każe ci pisać te komentarze ? Nie napuchnięty ? Wygląda jak by się w tej wieśniackiej muszce dusił 🙂

Zawiedziony mieszkan
Zawiedziony mieszkan
7 lat temu

Czar prysł, maska opadła. Dziś patrzymy na najgorszego gospodarza miasta w historii. To przykre! Kadencja pana burmistrza jest gorsza niż czasy potopu dla mieszkańców.
Dziś ludzie którzy otaczają Romana to osoby tkwiące w latach 70tych PRL. Jedyne co chula w urzędzie to propaganda. Roman jest w stanie nawet zrobić sobie foto na siłowni zewnętrznej w garniturze… Zobaczcie jak on wyglada na zdjęciach. Napuchnięty, zmarszczony. Czas na zasłużoną emeryturę.
Każdy będzie lepszy od Romana… Niestety. To przykre

Mis Jogi K
Mis Jogi K
7 lat temu

W urzędzie wszystko się sypie… podobno wydział drogowy zachwile stanie się niewydolny. Tajemnicą poliszynela jest podobno, że jeden z nowych naczelników jak zobaczył jak działa Wojt Pasnik to postanowił nie przedlużać umowy… Jeśli to prawda to jest to kolejny element końca Romana. Nikt poważny z nim nie chce pracować… Może dlatego, że ludzie lubią fachowców, a nie pozorantów.
Wstyd Pani Władzo… kończ kadencje wstydu oszczędź!

obserwator z biema
obserwator z biema
7 lat temu

Czy Wy nie widzicie, jak 70-letni Romanek niszczy i psuje miasto… na spółkę ze swoim najbliższym kolegą Januszem.
Ten duet wie, że nie ma nic do stracenia… Dlatego w Olkuszu dzieje się tak, a nie inaczej…
Z urzędu odchodzą ludzie ambitni i stanowiący wartość dodaną dla miasta. Rozmawialiście może z burmistrzem.. on nawet tak nie mówi jak czytamy w artykule. Wszystko to pić i pozoranctwo…
Przetarg na śmieci ze śmieciarką której nie da się zatakować w powiecie olkuskim… przecież to jakieś żarty.

DO DYMISJI ROMCIO…

AMI
AMI
7 lat temu

[quote name=”Muta”][quote name=”Rafał”]Kmita co to za osobowość, kompletne 0. Szkoda zajmować się kimś takim. Co on w życiu osiągnął? Duży dzieciak i tylko tyle w temacie.[/quote]
Pokaz przyklad osob, ktore cos osiagnely z olkuskiej polityki[/quote]
To jest całkowita prawda…

Muta
Muta
7 lat temu

[quote name=”Rafał”]Kmita co to za osobowość, kompletne 0. Szkoda zajmować się kimś takim. Co on w życiu osiągnął? Duży dzieciak i tylko tyle w temacie.[/quote]
Pokaz przyklad osob, ktore cos osiagnely z olkuskiej polityki

Rafał
Rafał
7 lat temu

Kmita co to za osobowość, kompletne 0. Szkoda zajmować się kimś takim. Co on w życiu osiągnął? Duży dzieciak i tylko tyle w temacie.

E.Zając
E.Zając
7 lat temu

[quote name=”RR”]Panowie ; Kmita i Mrówka zajmijcie się konkretną pracą a nie polityką umiecie tylko jątrzyć i siać nienawiść skąd tyle u was jadu ludzie już mają Was dość…[/quote]
Całkowicie się zgadzam tych Misiewiczów trzeba wyeliminować z polityki

RR
RR
7 lat temu

Panowie ; Kmita i Mrówka zajmijcie się konkretną pracą a nie polityką umiecie tylko jątrzyć i siać nienawiść skąd tyle u was jadu ludzie już mają Was dość…

Wyborca z Olkusza
Wyborca z Olkusza
7 lat temu

[quote name=”Gizmo”][quote name=”Wyborca z Olkusza”][quote name=”Gizmo”][quote name=”Muta”]brawo Łukasz Kmita. Trzeba mieć przysłowiowe jaja aby podnosić do dyskusji takie tematy w Gminie i w Starostwie. Masz mój głos.Nie przejmuj się gadaniem, rob co trzeba, bo to wlasciwy kierunek. W służbie publicznej trzeba dbac o mieszkańców.[/quote]
Ale Kmita zapomniał powiedzieć jak dostał fuchę! Bez kompetencji,bez konkursu.I on ma jaja?To jest olkuski Misiewicz.Jedyne jaja jakie widzi to te przed nosem,i to nie są jego jaja.[/quote]
Gizmo, ale masz nietrafiony podpis: Gizmo to koń do terapii dla dzieci niepełnosprawnych w stadninie koni w Karnej :P.

Muta uważaj bo koń do Ciebie gada ;)[/quote]
Powiedział co wiedział,a mondry,że cho,cho.Tak do wiadomości…Gizmo to był gremlin.A,że koń ma to imię?Super.Nic nie wniosłeś do dyskusji.A jakbym się Jarosław podpisał to co byś wypocił?[/quote]
Gizmo możesz użyć swojego prawdziwego imienia bo wiadomo kim jesteś, jesteś „mondry”… ;).

Gizmo
Gizmo
7 lat temu

[quote name=”Wyborca z Olkusza”][quote name=”Gizmo”][quote name=”Muta”]brawo Łukasz Kmita. Trzeba mieć przysłowiowe jaja aby podnosić do dyskusji takie tematy w Gminie i w Starostwie. Masz mój głos.Nie przejmuj się gadaniem, rob co trzeba, bo to wlasciwy kierunek. W służbie publicznej trzeba dbac o mieszkańców.[/quote]
Ale Kmita zapomniał powiedzieć jak dostał fuchę! Bez kompetencji,bez konkursu.I on ma jaja?To jest olkuski Misiewicz.Jedyne jaja jakie widzi to te przed nosem,i to nie są jego jaja.[/quote]
Gizmo, ale masz nietrafiony podpis: Gizmo to koń do terapii dla dzieci niepełnosprawnych w stadninie koni w Karnej :P.

Muta uważaj bo koń do Ciebie gada ;)[/quote]
Powiedział co wiedział,a mondry,że cho,cho.Tak do wiadomości…Gizmo to był gremlin.A,że koń ma to imię?Super.Nic nie wniosłeś do dyskusji.A jakbym się Jarosław podpisał to co byś wypocił?

Wyborca z Olkusza
Wyborca z Olkusza
7 lat temu

[quote name=”Gizmo”][quote name=”Muta”]brawo Łukasz Kmita. Trzeba mieć przysłowiowe jaja aby podnosić do dyskusji takie tematy w Gminie i w Starostwie. Masz mój głos.Nie przejmuj się gadaniem, rob co trzeba, bo to wlasciwy kierunek. W służbie publicznej trzeba dbac o mieszkańców.[/quote]
Ale Kmita zapomniał powiedzieć jak dostał fuchę! Bez kompetencji,bez konkursu.I on ma jaja?To jest olkuski Misiewicz.Jedyne jaja jakie widzi to te przed nosem,i to nie są jego jaja.[/quote]
Gizmo, ale masz nietrafiony podpis: Gizmo to koń do terapii dla dzieci niepełnosprawnych w stadninie koni w Karnej :P.

Muta uważaj bo koń do Ciebie gada 😉

Gizmo
Gizmo
7 lat temu

[quote name=”Muta”]brawo Łukasz Kmita. Trzeba mieć przysłowiowe jaja aby podnosić do dyskusji takie tematy w Gminie i w Starostwie. Masz mój głos.Nie przejmuj się gadaniem, rob co trzeba, bo to wlasciwy kierunek. W służbie publicznej trzeba dbac o mieszkańców.[/quote]
Ale Kmita zapomniał powiedzieć jak dostał fuchę! Bez kompetencji,bez konkursu.I on ma jaja?To jest olkuski Misiewicz.Jedyne jaja jakie widzi to te przed nosem,i to nie są jego jaja.

Muta
Muta
7 lat temu

brawo Łukasz Kmita. Trzeba mieć przysłowiowe jaja aby podnosić do dyskusji takie tematy w Gminie i w Starostwie. Masz mój głos.Nie przejmuj się gadaniem, rob co trzeba, bo to wlasciwy kierunek. W służbie publicznej trzeba dbac o mieszkańców.

MiT
MiT
7 lat temu

Alternatywne źródła zasilania pojazdów to norma nie tylko na zachodzie Europy, ale również w Polsce. Wiele miast przystępuje do takiego rozwiązania w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza oraz hałasu. Pamiętam jak PiS niedawno rozpisywał się co burmistrz robi w celu zmniejszenia emisji spalin. Ja uważam, że robi dużo nie tylko kwestia ekologicznych aut, ale również dopłaty do pieców ekologicznych. Złożyłem taki wniosek i wstępnie został pozytywnie rozpatrzony, dzięki temu możemy sobie pozwolić na wymianę. Pozdrawiam

bond
bond
7 lat temu

wszyscy po jednych pieniadzach jak co do czego to jeden najeza na drugiego to zagrywka wyborcza 😆 😀

Wyborca z Olkusza
Wyborca z Olkusza
7 lat temu

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy Burmistrz, Roman Piaśnik powinien używać herbu przy takim artykule sponsorowanym. Prowadzi dyskusje, gdzie jedna strona to on a druga to radni. Czy nie wykorzystuje on symbolu miasta do swoich rozgrywek ? A co jeżeli radni odpowiedzą też artykułem i też zechcą używać herbu? Jakie ten herb będzie miał znaczenie dla mieszkańców? Z czym oni będą go kojarzyć?

Arxef
Arxef
7 lat temu

po co Romanowi była śmieciarka na sprężony gaz ziemny (cng). to eliminuje konkurencje. W pobliżu nie ma stacji paliw tankujących w ten sposób pojazdy.

PXT
PXT
7 lat temu

.Wystartuję w następnym przetargu oferując pojazdy napędzane siłą ludzkich mięśni, bo wozy końskie typu furmanki raczej się nie zakwalifikują, bo mi się zarzuci znęcanie się nad zwierzętami. 🙂

Opiniodawca
Opiniodawca
7 lat temu

Takich ludzi jak Łukasz Kmita Olkuszowi potrzeba. Doświadczenie to nie wszystko i nie jest to jedyne kryterium oceny kwalifikacji. Czy ktoś kto pracuje na jednym stanowisku 20- 30 lat jest mistrzem i gwarantuje mu to sukces ??? Ważne, że się rozwija, pogłębia wiedzę, ma power i chce coś zrobić. Kiedy był w ZKG to działał aktywnie, coś zrobił – tyle ile mógł. To,że patrzy na ręcę obecnym włodarzą z Gminy i Powiatu to akurat ogromy plus i jeśli sa w porządku to udowodnią to.
Postawmy na ludzi zaangażowanych, otwartych i mających pomysł na region olkuski. Wszystkie dotychczasowe działania serwowane przez Gminę i Powiat są marne i mierne. Tyle w temacie.
Prośba, nie hejtujmy, tylko merytorycznie rozliczajmy zarządzających, bo oni pracują dla nas i to my decydujemy co z nimi zrobimy przy kolejnych wyborach, a nawet wcześniej jeśli będą przeginać.

specjalista
specjalista
7 lat temu

Tak [quote name=”Wyborca z Olkusza”]…o co taki wątek w przetargu skoro liczy się najtańsza oferta a jak wiemy, zapis o posiadaniu takiego samochodu mocno ograniczył konkurencyjność ofert.[/quote]
Tak panie wyborco? To do prokuratury z tym! A nieeee, bo się nie kwalifikuje, bo jak pisze Roman Piaśnik:
„Nikt nie skorzystał z niewątpliwego prawa wniesienia odwołania do zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Dopiero wówczas moglibyśmy mówić o wątpliwościach.”
I wy doskonale o tym wiecie, tylko robicie g.wno burzę w szklance wody. Misiewicze od siedmiu boleści myślicie że ściemę sobie każdy da wcisnąć.

advocem
advocem
7 lat temu

[quote name=”proste”]Skoro ktoś aż tak publicznie atakuje pana Kmitę to może znaczyć, że się go boi. Tyle w temacie.[/quote]
A jak Kmita publicznie atakował Piaśnika, to co to oznaczało? 🙂

misiewicze.pl
misiewicze.pl
7 lat temu

Polecam stronę http://www.misiewicze.pl. Znajdziecie tam na tej liście między innymi Łukasza Kmitę, który po wygranych wyborach PiS objął stanowisko szefa małopolskiego KRUS. Pytam jakie on ma kwalifikację? Z tego co wiem Piaśnik się zlitował, rekomendując go na przewodniczącego Związku Komunikacji Międzygminnej, i chyba tylko tyle, jeżeli chodzi o jego doświadczenie zawodowe.Jeżeli tak, to czy to jest wystarczające, na objęcie tak ważnego stanowiska?

TomekB
TomekB
7 lat temu

[quote name=”proste”]Skoro ktoś aż tak publicznie atakuje pana Kmitę to może znaczyć, że się go boi. Tyle w temacie.[/quote]
Kto ich zna to wie , ze nie ma kogo tu się bać. Zakompleksieni i niedowartościowani ludzie.

proste
proste
7 lat temu

Skoro ktoś aż tak publicznie atakuje pana Kmitę to może znaczyć, że się go boi. Tyle w temacie.

Wyborca z Olkusza
Wyborca z Olkusza
7 lat temu

Panie Burmistrzu, w przetargu był podany warunek, m.in. o posiadaniu samochodu na CNG. Prośba o wyjaśnienie: gdzie można zatankować samochód CNG w okolicy i dlaczego najbliższa stacja jest oddalona od Olkusza o 20 km. Dlaczego w przetargu był zapis o posiadaniu takiego samochodu a nie konieczność jego użytkowania na terenie Olkusza podczas wykonywania usługi. Po co taki wątek w przetargu skoro liczy się najtańsza oferta a jak wiemy, zapis o posiadaniu takiego samochodu mocno ograniczył konkurencyjność ofert.

I na koniec: może kampania się zaczęła dla niektórych ale Pan ją rozpoczął pierwszy, w zeszłym roku wydając grube tysiące na wizerunek na płycie rynku, zapominając przy tym o rozwoju Olkusza. Pana rządzenie idealnie można podsumować po… remoncie budynku UMiG: z wierzchu się otynkuje i tłum będzie widział, że się remontuje i pracuje.

Olkuszolkusz
Olkuszolkusz
7 lat temu

Panie Piasnik! Mamy juz dość pańskich płatnych wypocin , przypominam sobie jak zaczął pan swoje urzędowanie , przypominam sobie ile ludzi nie chce z panem współpracowac , przypominam sobie rownież ” propozycje jaką pan publicznie składał Kmicie ” i te jak nazwałem wypociny , są nie warte funta kłaków , czy panu nie wstyd ? Zachowuje sie pan gorzej jak dziecko w piaskownicy , pootwierał pan wiele frontów ” nienawiści ” i pól walki , chce pan podobnie zarządzać jak starosta , ale to panu nie wychodzi i nie wyjdzie , starosta jest cwany , a pan ………. propagandą daleko pan nie zajedzie ,

Wiktor
Wiktor
7 lat temu

Co do śmieciarek zasilanych sprężonym gazem ziemnym – najbliższe stacje CNG są w Trzebini i Dąbrowie Górniczej. Wielkość zbiornika na gaz pozwalałaby pojazdowi na pokonanie drogi od stacji do wjazdu do Olkusza i z powrotem. Na zbieranie odpadów już by nie starczyło. Jaki to ma sens?

Polecam również porównać sobie te kwieciste publikacje, które burmistrz zamieszcza w swoim imieniu z jego wypowiedziami „na żywo”. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.

Otomo
Otomo
7 lat temu

Radny Kmita obudził sie rok przed wyborami. Specjalista z KRUSu.