iks-alwernia1

IKS REM-TD Olkusz – MKS Alwernia 1-0 (1-0)

Olkuscy piłkarze w 19. kolejce ligowych rozgrywek podejmowali na stadionie na Czarnej Górze zespół z Alwerni. Mecz nie był porywającym sportowym widowiskiem, ale miejscowi kibice i tak mają powód do zadowolenia. Trzy punkty zostały w Olkuszu.

Ten mecz pokazał, że nie tak łatwo wygrać z ostatnim zespołem w tabeli. Mimo iż to miejscowi dominowali na murawie, piłkarze z Alwerni tanio skóry nie sprzedali. Pierwszy raz gospodarze postraszyli przyjezdnych w 4. minucie. Po wolnym Chrzanowskiego futbolówki dopadł Zdun i wpakował ją do siatki. Sędzia gola jednak nie uznał i odgwizdał „spalonego”. Zaskoczyć bramkarza próbował kilka minut później Chrzanowski, ale Chuderski był na właściwym miejscu. W 19. minucie olkuszanie wyszli na prowadzenie po celnym trafieniu Bosia, który znakomicie zakończył zespołową akcję.
Cztery minuty później mogło być już 2-0. Najpierw Zdun minął defensorów Alwerni, ale jego strzał obronił Chuderski, podobnie jak dobitkę D. Przybyły. Przyjezdni stanęli przed szansą wiks-alwernia2 36. minucie, gdy rzut wolny wykonywał Jajko. Po stronie miejscowych szansę na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Zdun i Wdowik, ale obaj mierzyli obok słupka. W końcowych minutach pierwszej połowy niezawodny był Kusak.
Po zmianie stron gra zrobiła się bardziej dramatyczna. Nierówne boisko, faule, kontuzje – to wszystko potęgowało nerwową atmosferę. Goście do 87. minuty nie oddali ani jednego strzału na bramkę. Nie próżnowali za to olkuszanie, jednak Juszczyk, Zdun i Wdowik nie potrafili swoich kolejnych uderzeń zamienić na bramki. Chuderski nieźle się spisywał między słupkami. Po jedynym w tej części spotkania strzale Alwerni refleksem popisał się Kusak. Tuż przed końcowym gwizdkiem w światło bramki uderzył Juszczyk, ale w ostatniej chwili piłka została wybita.
Z trzech zwycięskich punktów cieszył się trener IKS-u Roman Madej. –Gra może nie była zachwycająca, zwłaszcza w drugiej połowie, ale ważne, że wynik jest dla nas korzystny – podkreślał olkuski szkoleniowiec.
Następne spotkanie olkuszanie rozegrają na wyjeździe, 16. kwietnia. Ich rywalem będzie Przeciszovia Przeciszów.