den1

Jak co roku w połowie października swoje święto obchodzą nauczyciele i osoby związane z oświatą. Dzień Edukacji Narodowej to także okazja do przyznania nagród i odznaczeń. Gospodarzem tegorocznej powiatowej gali było obchodzące 100-lecie swojego istnienia I Liceum Ogólnokształcące, natomiast uroczystości miejsko-gminne odbyły się w Zespole Szkolno-Przeszkolnym Integracyjnym Nr 1 w Olkuszu.

Najlepsi nauczyciele w minionym roku z terenu całego powiatu i gminy, którzy mogą się pochwalić największymi osiągnięciami zawodowymi, otrzymali nagrody finansowe. Ponadto podczas piątkowych uroczystości akty awansu zawodowego otrzymali ci pedagodzy, którzy niedawno ukończyli aplikacje do stopnia nauczyciela mianowanego. Lista wyróżnionych była naprawdę długa.

den2

Swoich pracowników nagrodził również dyrektor ZSPI Nr 1 Tomasz Tomsia, dziękując wszystkim za codzienny trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Z podziękowaniami ruszyli oczywiście też uczniowie. Zaczęły przedszkolaki, później popis umiejętności dały młode tancerki oraz wokaliści, a zwieńczeniem całej gali był efektowny pokaz akrobatyczny w wykonaniu podopiecznych trenerów Korony Olkusz. Na pływalni zobaczyć można było także nastoletnich pływaków z Omegi.

Tego samego dnia i o tej samej porze w Olkuszu odbyły się też obchody Dnia Edukacji Narodowej – te na szczeblu powiatowym. W tym przypadku uroczysta gala odbyła się w I LO. Tam również w kierunku nauczycieli ze strony samorządowców popłynęło mnóstwo ciepłych słów i życzeń. Główne uroczystości poprzedziło odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy, będącej symbolem stuletniej tradycji szkoły. Dyrektor placówki Irena Majda wręczyła nagrody zasłużonym nauczycielom, a sama z rąk starosty Pawła Piasnego otrzymała Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Natomiast całe I LO może pochwalić się Nagrodą Jakości Nauczania SAPERE AUSO 2016 w kategorii: „szkoła ponadgimnazjalna”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1lo den

Fot. Przekazanie sztandaru w I LO / Starostwo Powiatowe

14 października świętowano jednak nie tylko w Olkuszu. Uroczystości w ramach Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w każdej z sześciu gmin powiatu. Wszędzie było tak samo – serdecznie i życzliwie, bo dla środowiska nauczycielskiego miniony piątek był najważniejszym dniem w całym roku szkolnym.

Jak przebiegały uroczystości w ZSPI Nr 1 na ul. Kochanowskiego? Zobaczcie na naszych zdjęciach!

{joomplu:64128}{joomplu:64091}{joomplu:64107}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze