tdp 2014

Po rocznej przerwie peleton Tour de Pologne ponownie przejedzie przez Olkusz. Nasze miasto znalazło się na trasie trzeciego etapu 73. edycji najsłynniejszego w kraju wyścigu kolarskiego. Cykliści przemkną przez centrum, okrążą także miejską starówkę.

Tegoroczny wyścig dookoła Polski wyruszy we wtorek 12 lipca z Radzymina. Pierwszego dnia uczestnicy touru organizowanego przez Lang Team przejadą 135 km, a finiszować będą w Warszawie. Następnego dnia barwny peleton wyruszy z Tarnowskich Gór i dojedzie do Katowic. Najważniejszy dla Olkusza będzie za to etap trzeci (notabene najdłuższy – 240 km), prowadzący z Zawiercia do Nowego Sącza. – Na jego początku kolarze będą mogli podziwiać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i powalczą na lotnej premii w Wadowicach. Druga część etapu, to coraz więcej wzniesień i trzy górskie premie: Wysokie, Mystków i Kunów – informują organizatorzy wyścigu.

Po drodze do Wadowic, cykliści dosłownie na kilka minut odwiedzą Olkusz. Przyjadą do niego około godziny 13.00. – Wszystko zależy od prędkości z jaką będzie jechał peleton – zaznacza Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u, który przy współudziale MOK-u i UMiG Olkusz jest głównym koordynatorem przejazdu kolarzy przez rynek. Peleton wjedzie do miasta ul. 20-straconych od strony Klucz. Później przejedzie ulicami: Mickiewicza, Szpitalną, Basztową. Następnie kolarze okrążą starówkę, wyjadą Żuradzką w ul. Szpitalną i pojadą dalej wiaduktem w stronę Chrzanowa.

tdp2016 trasa

Przejazd kolarzy będzie zwieńczeniem dwugodzinnej imprezy plenerowej, jaka w tym dniu odbędzie się na rynku. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przygotowano moc atrakcji. Gry i zabawy, konkursy sportowe, akcja plastyczna – to wszystko czekać będzie na mieszkańców i gości, jacy zjawią się w najbliższy czwartek pod magistratem. Ponadto za scenie zaprezentują się członkowie sekcji instrumentalnej MOK, Ogniska Muzycznego DodiArt oraz odbędzie się koncert rockowy. – Udział jest oczywiście bezpłatny, a na zwycięzców konkursów czekają nagrody. Do dyspozycji uczestników imprezy będzie również Mobilny Punkt Informacyjny UMiG Olkusz – mówi Emilia Kotnis-Górka, główny specjalista Biura Promocji i Informacji Publicznej.

Czwartkowy przejazd kolarzy spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym. 13 lipca tj. środa od 18.00 przez kolejne 24 godziny będzie obowiązywał całkowity zakaz ruchu w rynku i uliczkach dojazdowych. Na czas wizyty peletonu (w czwartek 14 lipca ok. godz. 13.00), policja wstrzyma również ruch na trasie przejazdu cyklistów. Należy zatem liczyć się ze sporymi korkami w centrum i przymusowym postojem.

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
MłodyMOSiR w Olkuszusikorkapavvv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

W wesji drukowanej Przeglądu, jakiś gamoń zamieścił mapkę na której naniesiono trasę przejazdu wyścigu za wiaduktem w prawo w ulicę parkową i tym samym wiele osób które tylko rzuciły okiem na mapkę wprowadził w błąd … w tym artykule tej mapki już nie ma, o zauważonym błędzie trzeba było właśnie tutaj czytelników poinformować a nie udawać że nie ma problemu …

MOSiR w Olkuszu
MOSiR w Olkuszu

Informujemy, że Firma Lang Team nie pobiera żadnych opłat za przejazd kolarzy przez Olkusz.
Wyścig Tour de Pologne przejedzie przez olkuski Rynek za darmo.
Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

sikorka
sikorka

Kilka minut atrakcji, 0 minut w TV, całodniowa blokada miasta i pięciocyfrowa kwota dla Langa. Tak to widzę.

pavvv
pavvv

Zamkną centrum na 24 h żeby cudowne dzieci dwóch pedałów przez to centrum przejechały w 15 min. BEZ SENSU!!!