Dobiegł końca cykl czterech turniejów tenisa stołowego, rozegrany w ramach Grand Prix Olkusza. W trzech kategoriach triumfowali zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Tenisa Stołowego Jaroszowiec. Po emocjonujących finałach w sali gimnastycznej II LO w Olkuszu najlepszym tenisistom wręczono nagrody i puchary. Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Sportowy „Kłos” Olkusz  przy pomocy Szkolnego Koła Sportowego „Żubry” przy II LO.

Wśród dziewcząt na podium stanęły zawodniczki ULKTS Jaroszowiec: Karolina Gil, Ewa Filiczak i Katarzyna Bugaj. Te trzy tenisistki otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez Aptekę „Krakowska” z Olkusza.  Tuż za podium znalazły się dziewczyny z „Laskowianki” Laski; Oktawia Siodłak i Jowita Mosur. Szóste miejsce przypadło Monice Szromnik z ULKTS Jaroszowiec, a siódme Katarzynie Czarnocie z olkuskiego Gimnazjum nr 2. Kolejne lokaty zajęły zawodniczki „Laskowianki”: Klaudia Lorek, Aleksandra Czerniak i Klaudia Czerniak.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii uczniów szkół podstawowych okazał się Kamil Nowak  z ULKTS Jaroszowiec. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Kacper Majewski, a trzecie Piotr Borkiewicz z SP nr 5 w Olkuszu.  Na kolejnych miejscach uplasowali się: Dawid Banasik („Laskowianka” Laski), Jakub Kulig (SP Sieniczno), Jakub Żuławiński (SP 5 Olkusz), Daniel Milej (SP Sieniczno), Szymon Bugaj (ULKTS Jaroszowiec), Patryk Chmura (ULKTS Jaroszowiec) oraz Eryk Drygała (SP Sieniczno).
Najliczniejszą kategorię tworzyli chłopcy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W gronie 37 zawodników największą liczbę punktów zdobył Tomasz Olesiak z ULKTS Jaroszowiec. Piotr Ziarnik z tego samego klubu był drugi, Przemysław Izdebski z olkuskiego II LO trzeci, a Mariusz Byczek z olkuskiego LO Mundurowego czwarty.  W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Dawid Gajdziszewski i  Daniel Łaskawiec z „Laskowianki”, Przemysław Wadas z ZS nr 3 w Olkuszu oraz uczniowie z olkuskiego Gimnazjum nr 1: Marcin Seweryn, Maciej Bień i Bartosz Wadas.

W gronie najstarszych panów walka o pierwsze miejsce rozstrzygnęła się po rozegraniu dodatkowej gry. Ostatecznie zwyciężył Michał Minda przed Jackiem Trzeciakiem, obaj z olkuskiego „Kłosa”.
Brąz zdobył Karol Sułkowski z Legionu Bydlin. Czwarta lokata przypadła Marcinowi Paci z Cieślina, piata Jackowi Paci z Kolbarku, a szósta Łukaszowi Kowalowi z „Kłosa” Olkusz. Kolejne dwa miejsca zajęli Rafał Skotniczny z Olkusza i Jarosław Siodłak z „Laskowianki”. Dziesiątkę najlepszych graczy zamknęli Roman Baranek z Wielmoży i Robert Borkiewicz z Olkusza, którzy zgromadzili taką samą liczbę punktów.
Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało puchary  i nagrody ufundowane przez LKS „Kłos” Olkusz i sponsorów. Zawody sędziowali Barbara i Henryk Swędziołowie.
– Cieszy fakt, że tyle młodych osób garnie się do gry w tenisa stołowego. Impreza odbyła się dzięki pomocy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu oraz dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu i opiekunce SKS „Żubry”  Izabeli Cembrzyńskiej. Kolejne zawody planujemy jesienią. Chcemy, aby był to cykl ośmiu turniejów, granych od października do marca – mówi prezes „Kłosa” Janusz Mentlewicz.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:16513}{joomplu:16511}{joomplu:16509}{joomplu:16507}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze