kalendarze 2017

Jak co roku, olkuski magistrat przygotował serię kalendarzy na 2017 rok, które poza swoją podstawową funkcją, promują twórczość miejscowych artystów oraz zabytki Olkusza. W serii kalendarzy pod wspólnym hasłem „Olkusz jak malowany 2017″ zostały zaprezentowane prace dwunastu olkuskich artystów. Obrazy zamieszczone w kalendarzach zostały tak dobrane, aby pokazywały nasze miasto w różnych porach roku. Możemy, zatem oglądać prace takich twórców jak: Stanisław Wywioł, Stanisław Jakubas, Teresa Mitka – Dziechciarz, Zofia Rola-Wywioł, Irena Kiełtyka, Klaudia Zub-Piechowicz, Piotr Nogieć, Anna Kajda, Jerzy Kantorowicz, Jacek Majcherkiewicz, Józefa Bik oraz Stanisław Stach.

Na serię „Olkusz jak malowany 2017″ składa się pięć typów kalendarzy. Kalendarze trójdzielne i kilkukartkowe kalendarze ścienne zostały nieodpłatnie przekazane do szkół i przedszkoli, jednostek organizacyjnych gminy, instytucji, firm oraz stowarzyszeń działających w Olkuszu.

W dużym nakładzie zostały wydane dwustronne kalendarze planszowe, w które mieszkańcy mogą się bezpłatnie zaopatrzyć w Punkcie Obsługi Klienta na parterze olkuskiego magistratu oraz w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Floriańskiej 8. Tam też jest dostępna seria dwunastu kalendarzy „listkowych”, na których prezentowane są prace poszczególnych twórców oraz kalendarze w formie zakładek do książek z obrazami olkuskich artystów.

Z pomysłem stworzenia kalendarzy prezentujących i promujących twórczość miejscowych artystów wyszło Biuro Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz, które zaprosiło do współpracy kilkudziesięciu olkuskich twórców. – Zależało nam na zaprojektowaniu kalendarza pokazującego piękno naszego miasta, a jednocześnie promującego tych, którzy wiele miejsca w swojej twórczości poświęcili i ciągle poświęcają Olkuszowi. Chcieliśmy, aby mieszkańcy mogli przez cały rok podziwiać tę twórczość i się nią inspirować. Kilka miesięcy temu zwróciliśmy się do kilkudziesięciu miejscowych artystów z propozycją udostępnienia swoich obrazów pokazujących uroki naszego miasta. Na apel odpowiedziało kilkunastu twórców, za co serdecznie im dziękujemy – mówi Emilia Kotnis-Górka, Kierownik Biura Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze