silver ice1

W pierwszą niedzielę grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie olkuskiego lodowiska. Przez cały dzień na łyżwach można było pojeździć za darmo. O godz. 16 pojawiło się kilkuset mieszkańców. Chętnych do ślizgania na Silver Ice było dużo więcej niż miejsca na lodzie.

Na zaproszenie burmistrza Romana Piaśnika na otwarcie lodowiska odpowiedziały tłumy mieszkańców. Zdecydowana większość na starówkę przyszła w jednym celu – pojeździć na łyżwach. Ci, którzy zabrali je ze sobą z domów nie mieli problemów z wejściem na lód. W momentami długiej kolejce musieli za to odstać ci, którzy łyżwy chcieli wypożyczyć. Tych brakło dosyć szybko, bo chętnych do ślizgania się było wielu.

Ostatecznie jedni szybciej, inni nieco trochę później mogli pojeździć na lodzie. Zanim jednak na tafli odbyła się dyskoteka, mieszkańców oraz przybyłych gości powitał burmistrz, życząc każdemu z osobna wielu radosnych chwil związanych z użytkowaniem Silver Ice. Łyżwy ubrał nawet św. Mikołaj, który najpierw częstował najmłodszych słodkościami, a później pomagał mniej zaawansowanym w ślizganiu.

silver ice3

Gdy większość korzystała z bezpłatnego wejścia na lód, a bliscy podziwiali jeżdżących zza band, niektórzy wybrali zdjęcia do rodzinnych albumów, chętnie pozując pod choinką, która nieco szybciej niż zwykle rozbłysła w sercu miasta. Świąteczną atmosferę na starówce potęguje również efektowna iluminacja świetlna, która zostanie z nami do końca okresu Bożego Narodzenia.

Wiele wskazuje też na to, że i lodowisko w rynku postoi dłużej niż tylko do końca grudnia. W pierwotnym planie ślizgawka została przez urząd opłacona do ostatniego dnia 2016 roku, z opcją przedłużenia świadczenia usług przez następne tygodnie, aż do lutego. Długość funkcjonowania Silver Ice uzależniona będzie od zainteresowania obiektem ze strony mieszkańców. Jak pokazała cała niedziela, a w szczególności jej wieczór, lodowisko może okazać się strzałem w dziesiątkę. Takich tłumów na oficjalnym otwarciu raczej nikt się nie spodziewał. Co prawda wstęp na obiekt był bezpłatny, ale już pierwsze dni pokazują, że lokalna społeczność doceniła zrealizowany pomysł, czego dowodem jest ilość sprzedanych biletów. Pogoda również sprzyja łyżwiarzom. – Są różne zdania na temat miejsca gdzie to lodowisko miałoby stanąć. Osobiście uważam, że rynek to najlepszy wybór. To miejsce w końcu zaczyna żyć – mówi Rafał Piątek, który na łyżwy wybrał się z całą rodziną. – Dzisiaj miejsca na lodzie nie ma za dużo, ale tego można było się spodziewać. Na pewno wrócimy tutaj jeszcze nie raz – zapewnia olkuszanin.

silver ice4

Co ważne, łyżwy zakładają nie tylko młodzi ludzie. Oczywiście dzieci i młodzież szkolna stanowią większość wśród użytkowników obiektu, ale bez trudu można na nim także odnaleźć rodziców, a nawet dziadków. – Lubię łamać stereotypy. Latem pływam i jeżdżę na rowerze, zimą przerzucam się na narty i łyżwy. Do tej pory musiałem jeździć po innych miastach, teraz w końcu na starość doczekałem się u siebie lodowiska z prawdziwego zdarzenia – cieszy się już blisko 65-letni pan Stanisław. Wyczynom seniora poza lodem przyglądała się jego żona. – Dzisiaj jeszcze nie zaryzykowała, ale pewnie da się przekonać – żyje nadzieją mój rozmówca.

Podobnych historii w następnych tygodniach może być zdecydowanie więcej. Przypominamy, że Silver Ice otwarte jest codziennie, również w weekendy od godz. 9:00 do 21:00. Do godz. 14 w dni powszednie w ramach zajęć lekcyjnych, młodzież szkolna korzysta z obiektu za darmo. Pozostali za wstęp na lód płacą według obowiązującego cennika. Dorośli za jednorazowe wejście bez limitu czasowego płacą 9 zł, uczniowie 5 zł. W sprzedaży są także wejściówki rodzinne oraz karnety. Każdego dnia przy kasie biletowej działa również wypożyczalnia łyżew z szeroką rozmiarówką. Na terenie obiektu można też naostrzyć własny sprzęt.

silver ice2

{joomplu:64837}{joomplu:64806}{joomplu:64818}

11
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
11 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
werka234aadamemeryt 76 latK-aRencista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Jakie Lodowisko? Ja widzę śniegowisko! Spoko – za 2-3 tyg. zainteresowanie drastycznie spadnie.

Felik100
Felik100

Już dzisaj rano było mało ludzi ja daję to końca roku będzie lodowisko po nowym roku już nie będzie.

Bartek K
Bartek K

[quote name=”Felik100″]Już dzisaj rano było mało ludzi ja daję to końca roku będzie lodowisko po nowym roku już nie będzie.[/quote]
Sprawdź ilu mieszkańców ma Olkusz i odejmij od tego chorych , niesprswych i nie lubiących zimowych atrakcji . Można w to podpiąć okoliczne wiochy . Wtedy oceń mniej więcej na ile można potrzebować to lodowisko . Bo olkusz to nie Warszawa Kraków czy Poznań.

Ecik
Ecik

Czy ktoś widzi te tłumy na otwarciu prestiżowego lodowiska. Dla mnie słowa te brzmią podobnie jak masowe wiece KOD-u na organizowanych przez nich manifestacjach wsparte przez Nowoczesną.

Rencista
Rencista

Do Bartek K: dlaczego dyskryminujesz ludzi chorych? Jaki prawem. Co chorzy to inni ludzie. Byłem i oglądałem jak się Olkuszanie fajnie bawią. Może nie mogłem pojeździć na łyżwach bo stan zdrowia mi nie pozwala, ale radością dla mnie była radość innych co jeździli i się fajnie bawili a zwłaszcza uśmiechnięte dzieci i ich zadowoleni rodzice. Dla mnie to ty jesteś chory tylko że umysłowo!!!

K-a
K-a

Typowe polactwo – cebulactwo, którym ponad połowa tego miasta stoi. Te śmieszne, regionalne polityczne zabiegi to swoją drogą. Ale w tym mieście co by się nie zrobiło, jak by się nie zrobiło, kiedy, gdzie, którędy i po co – i tak zawsze będzie źle 🙂 I zawsze znajdzie się ktoś, kto już na samym początku będzie wiedział najlepiej, że pomysł nie wypali i że wszystko diabli wezmą. Fajnie. Dzięki takim ludziom i takiemu nastawieniu to miasto pada trupem odkąd dojazd do Krakowa i Katowic to już nie wyczyn. Skutecznie zapada w letarg o godz. 18:00, z ośrodkiem życia w okolicach… Czytaj więcej »

pavv
pavv

[quote name=”K-a”]Skutecznie zapada w letarg o godz. 18:00[/quote]

Optymista. Rynek w letarg zapada po godz. 15, najdłużej bo do ok. 17 coś się jeszcze dzieje wokół Stylowej, a później już wszędzie cisza. Ruch przy Kerfie jest pozorny – też zamiera ok. 18, a ten ruch to generują przejeżdżające obok samochody.

emeryt 76 lat
emeryt 76 lat

[quote name=”Rencista”]Do Bartek K: dlaczego dyskryminujesz ludzi chorych? Jaki prawem. Co chorzy to inni ludzie. Byłem i oglądałem jak się Olkuszanie fajnie bawią. Może nie mogłem pojeździć na łyżwach bo stan zdrowia mi nie pozwala, ale radością dla mnie była radość innych co jeździli i się fajnie bawili a zwłaszcza uśmiechnięte dzieci i ich zadowoleni rodzice. Dla mnie to ty jesteś chory tylko że umysłowo!!![/quote]

Dokładnie rencisto tak jest oko cieszy radość młodych, a nie takie siusiu majtki będą nas traktować jak mebel. Młodość szybko mija, a ten człowiek nie ma dziadków? Jak go rodzice wychowali?

aadam
aadam

Ten lód tworzony z wody serwowanej przez P W i K.w Olkuszu ? Jak przedstawia się jakość na dzień dzisiejszy tego co wylatuje z kranów ???

aadam
aadam

UROCZYSTE OTWARCIE I JEDNOCZEŚNIE —– w naszej sprawieOSZCZĘDNOŚCI !!! 28.11.2016 r. nasze środowisko, zdesperowane i oburzone sposobem postępowania władz samorządowych z mieszkańcami gminy, złożyło pismo do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej w Warszawie. Pismo to zawiera 11 załączników, które dokumentują walkę o przedszkole i szkołę. Samorząd Uczniowski SP w Sienicznie również napisał do Rady swój list. Podpisali go wszyscy uczniowie. Pisma te zostały przekazane Pani Minister Annie Zalewskiej. Dyrektor Departamentu Współpracy z Samorządem Terytorialnym, Pan Sławomir Adamiec, na prośbę Pani Minister zapoznał się dogłębnie z naszą sprawą.30.11.2016 r. złożone zostało pismo do Pani Kurator Barbary… Czytaj więcej »

werka234
werka234

fajnie pomyslane to lodowisko