W ubiegły weekend w centrum sportowym COM COM Zone w Krakowie rozegrane zostały Mistrzostwa Małopolski w koszykówce amatorskiej. W turnieju wzięło udział 8 drużyn w tym zespół United Ballers Olkusz, który pod wodzą grającego na co dzień w D2M Beavers Filipa Kościuka, zdobył pierwsze miejsce. Co ciekawe, center drużyny jest jedynym olkuszaninem w zespole.

– Ponieważ turniej to mistrzostwa wojewódzkie, zespoły musiały przyjąć nazwy miast, nawet jeżeli nie wszyscy zawodnicy pochodzili z danej miejscowości – wyjaśnia Filip Kościuk – w naszym zespole byli zawodnicy z bardzo wielu miast, tym bardziej cieszę się, że reprezentowaliśmy moje rodzinne miasto Olkusz i tym samym ustanowiliśmy go koszykarskim mistrzem Małopolski.
Trzonem zespołu był skład D2M Beavers, a gościnnie zagrało 4 zawodników, w tym mierzący ponad 2 metry Marek Kołtun, który miał okazję grać w NCAA ( akademicka liga koszykówki w USA).
W pierwszym dniu turnieju reprezentacja Olkusza pokonała pewnie drużynę z Bochni 65:35 oraz reprezentantów Tarnowa 72:46. W drugim dniu po pokonaniu zespołu z Oświęcimia, United Ballers Olkusz rozegrali mecz finałowy z graczami Nowej Huty, wygrywając 61:35. Wynik końcowy z dużą przewagą Olkusza, nie oddaje zaciętej walki, jaka miała miejsce na boisku. – Dotarcie zespołu Huty do finału było zaskoczeniem dla wszystkich – komentuje Filip Kościuk – drużyna składająca się z bardzo młodych zawodników pokazała dużą klasę i waleczność, także w meczu finałowym – przez pierwsze 2 kwarty walczyliśmy punkt za punkt.
Prócz zwycięstwa zespołu, zawodnicy United Ballers Olkusz otrzymali wyróżnienia indywidualne: Łukasz Warmuz został najlepiej podającym, Maciej Jędrzejczyk najlepiej punktującym a Marek Kołtun MVP turnieju. – Jestem przekonany, że w Olkuszu jest wielu dobrych koszykarzy, mam nadzieję, że w przyszłym roku stworzymy reprezentację złożoną w większości z mieszkańców naszego miasta – podsumował Filip Kościuk.