Duet PaMa – Magda Mączka i Patrycja Patrykiewicz – podopieczne instr. Wiesława Barana z Sekcji wokalnej olkuskiego MOK zdobyły pierwsze miejsce na XIX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Festiwal ten jest największym tego typu konkursem w kraju. Rywalizuje w nim rokrocznie ponad 20 tys. wykonawców.

Wobec licznej konkurencji śpiewaków nie tylko z całej Polski, ale też z zagranicy, zwycięstwo Duetu PaMa jest ogromnym sukcesem. Dowodzi też pracowitości Olkuszanek, które nieustannie rozwijają swe talenty pod kierunkiem Wiesława Barana. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Magda Mączka i Patrycja Patrykiewicz w XVIII edycji Festiwalu zdobyły drugie miejsce.
Kolejny powód do dumy dał Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu i osobiście instr. Sekcji wokalnej Wiesławowi Baranowi początkujący dopiero wokalista Krzysztof Zborowski, który w Finale Festiwalu zdobył wyróżnienie w kategorii dzieci-solistów.
Gratulujemy!

 

PaMa to duet stworzony na początku 2010 roku i działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. W jego skład wchodzą dwie dziewczyny pochodzące z Olkusza: Patrycja Patrykiewicz i Magdalena Mączka. Opiekunem zespołu jest pracujący od kilkudziesięciu lat w Miejskim Ośrodku Kultury instruktor Wiesław Baran.

Dziewczyny kształciły się już wcześniej wokalnie w różnych miejscach, a dwa lata temu spotkały się pod dachem olkuskiego MOK i postanowiły stworzyć wspólny projekt. Po raz pierwszy zostały docenione podczas festiwalu Talenty Małopolski 2010, gdzie zdobyły wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim. To zmobilizowało je do dalszej pracy i dodało wiary w powodzenie. Poza lokalnymi występami w mieście i okolicach dziewczyny sumiennie przygotowywały się, aby wystartować w festiwalu po raz kolejny. I to okazało się strzałem w dziesiątkę, bowiem w konkursie Talenty Małopolski 2011 duet zdobył najwyższą nagrodę i oprócz statuetki miały możliwość zaprezentować się na koncercie finałowym w Piwnicy pod Baranami. Co więcej, oprócz zwycięstwa duetu, i Magda, i Patrycja zostały nagrodzone w kategoriach solistek. Ten ogromny sukces był dla nich nie tylko ogromną radością, ale i mobilizacją do dalszego rozwijania się wokalnie. Występ z gali finałowej w Piwnicy pod Baranami można obejrzeć w sieci: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_q-v3_fitRw

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze