orbita_debiut_1-1

Piąte miejsce zajęli najmłodsi adepci Akademii Piłkarskiej „Orbita” w silnie obsadzonym turnieju „Dąbrowa Górnicza Cup 2012”. Zważywszy, że dla chłopców urodzonych w roku 2004 był to absolutnie debiutancki występ, wynik ten należy uznać za znakomity.

Drużyna siedmiolatków trenuje w „Orbicie” dopiero od połowy września ubiegłego roku. Po czterech miesiącach ćwiczeń jej opiekunowie uznali, że można rzucić ją na głęboką wodę. Na miejsce debiutu wybrali turniej o Puchar Dąbrowy Górniczej, który odbywał się w… Będzinie.  Co ciekawe na zawody zespół pojechał aż z dwoma trenerami, bo nominalny szef grupy Jarosław Rak naderwał achillesa, porusza się o kulach i trochę potrwa nim wróci do prowadzenia zajęć. W tej sytuacji chłopców prowadził z ławki koordynator szkolenia w Orbicie Jacek Ślęzak.

Na pierwszego, historycznego rywala los przydzielił Orbicie nie byle kogo, bo uznaną na Śląsku firmę w szkoleniu maluchów Gwiazdę Ruda Śląska.orbita_debiut_2-1 Orbitowcy choć stremowani debiutem walczyli jednak bardzo dzielnie i dopiero w końcówce rywalowi udało się ich przełamać dwoma golami. Nie najlepiej, bo od straty gola, rozpoczął się także dla Orbity drugi grupowy mecz z Polonią Łaziska. Bukowianie potrafili jednak nie tylko wyrównać (pierwszego, historycznego gola zdobył Igor Hajduk), ale także za sprawą kapitalnej „bomby” z wolnego Marcela Kąkola zdobyć zwycięską bramkę.

W kolejny meczu z Piłkarzem Sosnowiec Orbita grała już jak z nut, ale co z tego skoro z pół tuzina „setek” wykorzystała jedną, a rywal choć okazji nie miał gola też zdobył. Jeszcze w ostatniej sekundzie tego meczu przed pustą bramką znalazł się Hajduk, ale posłał piłkę obok słupka. Remis jednak nijak nie zmienił sytuacji w grupie, bo Orbita chcąc awansować do półfinału i tak musiała pokonać pierwszy zespół gospodarzy. Ostatecznie po bardzo dobrym meczu uległa 0:2 i musiała zadowolić się grą o piąte miejsce. Tu nie pozostawiła już żadnych złudzeń zespołowi z Niemodlina rozbijając go aż 4:0. Pierwszego gola zdobył Mateusz Macek, drugiego dołożył znów Hajduk a dwa kolejne były dziełem kapitana drużyny Kuby Kujawskiego.

– Jestem dumny z chłopców, bo zaprezentowali się naprawdę wspaniale – ocenił postawę podopiecznych trener Ślęzak – W zasadzie możemy mówić wyłącznie o plusach po tym inauguracyjnym występie. – Skończyliśmy w środku stawki, ale patrząc z boku widać, że znacznie bliżej nam do najlepszych w tej kategorii niż do tych słabszych. Przyszłość grupy tego rocznika zapowiada się w Orbicie naprawdę bardzo interesująco – dodał obserwujący z trybun poczynania swoich zawodników trener Rak.

Wyniki Orbity:
Mecze grupowe:
Orbita – Gwiazda Ruda Śląska 0:2
Orbita – Polonia Łaziska 2:1
Gole dla Orbity: Hajduk, Kąkol

Orbita – Piłkarz Sosnowiec 1:1
Gol dla Orbity: Macek
Orbita – MUKP I Dąbrowa Górnicza 0:2

o 5 miejsce: Orbita – FA Niemodlin 4:0
Gole dla Orbity: Macek, Hajduk, Kujawski 2.

Skład Orbity: Piotr Trepka (bramkarz) – Jakub Kujawski (kapitan), Marcel Kąkol, Kacper Kozłowski, Mateusz Macek, Igor Hajduk oraz Jakub Sasin, Szymon Barczyk, Szymon Tochowicz, Oliwier Rak.

Tabela końcowa:
1. Zagłębie Sosnowiec
2. MUKP II
3. MUKP I
4. Gwiazda Ruda Śląska
5. Orbita Bukowno
6. FA Niemodlin
7. Polonia Łaziska Górne
8. Piłkarz Sosnowiec
9. APN Czeladź

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o