1

Orbita Bukowno 2005 została halowym mistrzem Podokręgu Sosnowiec. Najlepszym piłkarzem turnieju rozgrywanego w hali AKSu Niwka został wybrany obrońca Orbity Franciszek Sierka, a królem strzelców został jej napastnik Adrian Iwański. W nagrodę za mistrzostwo Zagłębia Orbita reprezentować będzie Podokręg Sosnowiec w halowych mistrzostwach Śląska.
W turnieju rozegranym w sobotę 4 lutego wzięło udział 9 drużyn podzielonych drogą losowania na 3 grupy po trzy zespoły. Tylko ich mistrzowie przechodzili do fazy finałowej mogąc dalej liczyć na końcowy triumf. Orbita trafiła do grupy C, w której nie napotkała większych przeszkód w drodze po końcowy triumf. Dwie pewne wygrane po 3:0 z ZEWem Kazimierz i KS Mydlcie dały jej pewną przepustkę do finałów. Tu czekały już Sarmacja Będzin i główny faworyt mistrzostw Zagłębie Sosnowiec.

3

Finały rozpoczęły się od remisowego 1:1 pojedynku Sarmacji z Zagłębiem co na pewno dla Orbity było rozstrzygnięciem korzystnym. Trzeba było jednak ten korzystny układ umieć zdyskontować na parkiecie. Okazało się to dla drużyny z Bukowna zdumiewająco łatwe. W meczu z Zagłębiem Orbita od początku narzuciła swoje warunki i zupełnie zaskoczyła faworyzowanego rywala. Było już 4:0 i dopiero tuz przed końcową syreną Zagłębie zdobyło honorowego gola. – To było dla obserwatorów duże zaskoczenie – mówił po turnieju Jarosław Kaczmarek, przewodniczący Wydziału Dyscypliny Podokręgu Sosnowiec. – Orbita ma bardzo dobre szkolenie, ale po eliminacjach byliśmy pewni, że Zagłębie nie będzie miało rywala w drodze po tytuł a tu taki nokaut. Orbita grała w tym meczu po prostu pięknie, jak z nut.

4

Wynik meczu z Zagłębiem oznaczał, że w spotkaniu z Sarmacją do tytułu Orbicie wystarczy remis. Podopieczni trenera Marka Curyło ani myśleli jednak o minimalistycznym rozwiązaniu. Od początku zaatakowali rywala i po kapitalnej akcji Adriana Iwańskiego w 5. minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Minutę później było już 2:0 gdy strzał Franka Sierki niefortunnie przeciął jeden z obrońców z Będzina. Było już raczej oczywiste, że losy tytułu są rozstrzygnięte, a kropkę nad „i” dwie minuty przed końcem postawił Seweryn Kania ustalając wynik meczu na 3:0 dla Orbity. Radość Chłopców Orbitowców odbierających złote medale z rąk działaczy Podokręgu Sosnowiec nie do zapomnienia.

2

– Chłopcy spisali się fantastycznie – podsumował turniej trener Orbity 2005 Marek Curyło. – Straciliśmy w całych mistrzostwach tylko jedną bramkę, zdobyliśmy 13. Co bardzo ważne, do Sosnowca przyjechaliśmy dzień po obozie i bez trzech zawodników. W Bielsku Białej chłopcy bardzo ciężko pracowali i mieli prawo czuć w nogach trudy zgrupowania, a tymczasem spisali się na złoty medal. Wielkie brawa dla nich, cieszymy się bardzo, ale już pomału myślimy o kolejnym wielkim wyzwaniu, bo teraz będziemy reprezentować Podokręg Sosnowiec w mistrzostwach Śląska i nie możemy przynieść wstydu.

Wyniki Orbity 2005 w halowych mistrzostwach młodzików Podokręgu Sosnowiec.
04.02.2017 Sosnowiec- Niwka
Faza grupowa:
Orbita – ZEW Kazimierz 3:0 (Iwański, Kąkol, Trepka), Orbita – KS Mydlice 3:0 (Rogozik 2, Kąkol).
Faza finałowa:
Orbita – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (Iwański 2, Rogozik, samobójczy)
Orbita – Sarmacja Będzin 3:0 (Iwański, samobójczy, Kania)

Klasyfikacja końcowa na podium:

1. ORBITA BUKOWNO
2. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
3. SARMACJA BĘDZIN
Najlepszy zawodnik turnieju: Franciszek Sierka (Orbita)
Król Strzelców: Adrian Iwański (Orbita) – 4 gole
Orbita 2005: Patryk Curyło – Marcel Kąkol, Wojciech Trepka, Seweryn Kania, Igor Rogozik, Jakub Sołtysek, Igor Kolleman, Adrian Iwański, Franciszek Sierka oraz Paweł Dąbek, Paweł Sułkowski, Wiktor Lipiński. Trener Marek Curyło, kierownik drużyny Korneliusz Kąkol.

Akademia Piłkarska „Orbita”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze