skalka targi

Projekt współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, przewidziany na lata 2010-2014, pozwolił na doposażenie pracowni, przeszkolenie uczniów szkół zawodowych, w tym Zespołu Szkół w Bukownie.
Umiejętności zawodowe nabywane pod okiem znakomitych fachowców, wielokrotnych laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych, przyniosły już „namacalne” sukcesy. Wśród nich I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Barmańskim X-Drink Cup i tytuł „Najlepsza Szkoła”, II miejsce z Carvingu, III miejsce za film i wyróżnienie  w Konkursie „Mam zawód. Mam fantazję”.
Wiadomości i umiejętności zawodowe uczniów Skałki zostały również dostrzeżone przez nauczycieli zawodu z Czech podczas wspólnych zajęć, przeprowadzanych Hotelovej škole we Frenštácie pod Radhoštěm. Zajęcia praktyczne dla polskich i czeskich uczniów, organizowane w ramach projektu „Szkoły partnerskie” pozwoliły na wymianę doświadczeń zawodowych, m.in. z obsługi konsumenta, flambirowania i sztuki barmańskiej oraz na pochwalenie się umiejętnościami. To zadecydowało o kolejnym etapie współpracy Zespołu Szkół w Bukownie i szkoły we Frenštácie p. R. Czescy przyjaciele zaprosili nas do udziału w konkursie „O pohár náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje 2014”, który odbędzie się w 12 marca br. w Hotelu „Ráztoka” w Trojanovicích.

Tekst: ZS w Bukownie

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o