ranking 2016

Bardzo wysokie VIII miejsce zajął Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu w Rankingu Najlepszych Klubów w 2016 roku OYAMA Polskiej Federacji Karate. Olkuszanie uplasowali się w ścisłej X . I miejsce zajął bardzo duży Śląski Klub Karate Goliat – Katowice, II miejsce -Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI – Piotrków Trybunalski, III miejsce –Krakowski Klub OYAMA – Kraków. Warto zaznaczyć, że poziom sportowy w OYAMA PFK jest bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczą wyniki na ME. Polscy OYAMA Karatecy zwyciężali ze świetnymi zawodnikami z Rosji, Gruzji, Belgii i innych państw, Polacy drużynowo byli w ścisłej czołówce. Olkuszanie również mieli w tym swój znaczący udział. Znakomite starty Olkuskich zawodniczek i zawodników na Otwartych Mistrzostwach Europy Tezuka Group Kyokushinkai i Mistrzostwach Polski w Kumite i Kata dały bardzo wysoką pozycję w rankingu Klubów zrzeszonych w OYAMA Polskiej Federacji Karate.Indywidualnie drugie miejsce zajęła Patrycja Gut 2 kyu – Senior w kategorii Młodziczek i Juniorek Młodszych 10-14 lat. 

Tuż za podium znaleźli się Grzegorz Furgaliński 2 kyu- Senior, Kinga Kowal 2 kyu, Lena Pater 2kyu-Junior, Miłosz Milej 2 kyu, Karolina Pasek 3 kyu- Senior oraz Sensei Kinga Skalniak. Trenerem kadry był Sensei Kazimierz Skalniak 4 Dan przy współpracy z Sensei Kingą Skalniak 1 Dan.

Punkty dla Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu wywalczyli następujący zawodnicy : Sensei Kinga Skalniak, Weronika Furman, Jakub Jurczyk, Patrycja Gut, Grzegorz Furgaliński, Lena Pater, Emilia Świechowska, Kinga Kowal, Miłosz Milej, Alicja Milej,Karolina Pasek, Anna Piechowicz, Weronika Juras, Oskar Janawa, Karolina Szwagierczak, Amelia Grzanka, Natalia Stach, Jan Tracz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom jurajskiego klubu, a rodzicom dziękujemy za owocną współpracę, OSU!

Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dżeki Czan
Dżeki Czan
4 lat temu

Z najlepszymi życzeniami dla naszych karateków 🙂 – https://www.youtube.com/watch?v=Bn2x40qlJEc

Bruce Lee
Bruce Lee
4 lat temu

[quote name=”mama Poli”]Wskażcie mi sekcę sportową w Olkuszu do którego rodzice nie dopłacają: a to wyjazd na zawody a to obóz a to strój trzeba kupić i zawody zorganizować ciasto upiec itp….[/quote]

Żeńska drużyna burmistrza, aczkolwiek ciasto upiec mogą. B-klasowa liga.

mama Poli
mama Poli
4 lat temu

Wskażcie mi sekcę sportową w Olkuszu do którego rodzice nie dopłacają: a to wyjazd na zawody a to obóz a to strój trzeba kupić i zawody zorganizować ciasto upiec itp….

Dżeki Czan
Dżeki Czan
4 lat temu

[quote name=”Romuald”]

……Inną sprawą jest fakt, że władza Olkusza woli dalej dofinansowywać tylko inne dyscypliny sportu.[/quote]

To tak zwane dotacje nepotyczne :-*

Romuald
Romuald
4 lat temu

Jedno jest pewne. Pan sensei klubu olkuskiego jest bardzo dobrym psychologiem i od dłuższego już czasu we współpracy z mediami miejscowymi stara się się lać miód na serca rodziców, którzy po takich informacjach bardziej skłonni są sypać swoją kasą, która wbrew pozorom wcale nie jest taka mała. Każdy sposób na zarabianie pieniędzy zgodny z prawem jest dobry.
Inną sprawą jest fakt, że władza Olkusza woli dalej dofinansowywać tylko inne dyscypliny sportu.